Svētdienskolas kalpošana attālināti

20.05.2020

Lai gan svētdienskolu darbs to klasiskā izpratnē ārkārtas situācijas laikā nav iespējams, tomēr skolotāji atrod aizvien jaunus veidus, kā svētīt bērnus un viņu ģimenes.

Izrādās, nodarbības var notikt ne tikai svētdienskolas klasēs, bet arī Zoom istabās. Par to pārliecinājušies kalpotāji Ādažos, Ogrē, Rīgas Āgenskalna draudzē un citur.  Lai pārrunātu tiešsaistes nodarbību iespējas, svētdienskolotāji 2020. gada 7. maijā tikās attālinātā konferencē. Konferences materiāli - pielikumos.

Ārkārtas stāvoklis pamudinājis skolotājus veidot video nodarbības. Tādas saņem ģimenes Rīgas Mateja un Jelgavas krievu draudzē, kā arī Rīgas draudzē “Mājvieta”. Tur izmantotās idejas vai fragmentus var izmantot arī kalpošanai citās draudzēs, kā arī tās būs noderīgas vēl ilgi pēc ierobežojumu atcelšanas.

Saziņa ar vecākiem notiek draudžu svētdienskolu Facebook grupās, bet ar vecāko grupu bērniem svētdienskolotāji nereti komunicē WhatsApp grupās. Tur tiek nosūtīti gan kādi izaicinājumi, gan arī uzdevumi.

Šajā laikā attālinātu pieskārienu bērnu sirdīm var sniegt arī ar pasta starpniecību vai sūtījumiem, kas izvadāti pa bērnu dzīvesvietām. Talsu draudzes svētdienskolotāji jaunāko “Labas Ziņas bērniem” numuru un uzlīmju komplektu nogādāja bērniem kopā ar mīļu vēstuli no visiem skolotājiem, kam bija pievienoti arī dažādi gardi pārsteigumi. Par iespējām pievienot šādiem sūtījumiem Svētdienskolu apvienības piedāvātos materiālus, grāmatas, uzlīmes un Bībeles, lūdzam sazināties – sa@lbds.lv.
Grāmatu pasūtīšana
"Labas Ziņas bērniem" 12 žurnālu komplekts - 2018. un 2019. gads
"Labas Ziņas bērniem" 2020. gada abonēšana

Cik noteiktie ierobežojumi atļauj, varam izmantot iespēju satikties arī klātienē. Piemēram, Agnese no Liepājas aicina individuāli uz kopīgu izbraucienu ar riteņiem. Arī braucot ar divu metru distanci var raisīties labas sarunas.

Dieva Vārda spēks nemainās, vai to lasītu no senajiem ruļļiem, ilustrētām Bībelēm vai īsziņā. Aizlūgšana var notikt ne tikai blakus sēžot, bet arī piezvanot. Pateicība katram svētdienskolotājam, kas meklē un atrod veidus, kā turpināt sekot Labā gana piemēram arī tad, kad nāk “vilki” – nepametot sev uzticēto kā derētiem ganiem, kuru avis šādos apstākļos izklīst, bet turpinot ganīt, tādējādi arī bērniem palīdzot piedzīvot to, ka Dievs nav  mainījies, Viņš joprojām ir pieejams un ieinteresēts mūsu dzīvēs.

Estere Roze
Svētdienskolu apvienības vadītāja