Zvanu festivāls Cēsīs 21.-22.jūlijā

Ievietots: 15.06.2017 / LBDS ziņas

/Logo autors: Romāns Beskrovnijs/

Pirmo reizi Latvijas kultūras telpā tiek organizēts Zvanu mūzikas festivāls.

Š.g. 21. un 22. jūlijā Cēsīs notiks Zvanu mūzikas festivāls "Soli Deo Gloria’’. Projektu organizē Cēsu Baptistu draudzes Zvanu ansamblis sadarbībā ar pašvaldības aģentūru  "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs". Festivālu finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds Vidzemes plānošanas reģiona  “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programmas” ietvaros. 

Projekta galvenā ideja ir popularizēt zvanu mūziku un iepazīstināt Vidzemes iedzīvotājus ar zvanu mūziku un netradicionālu zvanu mūzikas skanējumu, papildinot to ar klasisko un tradicionālo mūziku, kā arī solistiem, kori un orķestri, aizsākot jaunu tradīciju - Zvanu festivālu.

Festivāla centrālais notikums ir koncerts 21.jūlijā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis", kur spēlēs 6 zvanu ansambļi no Latvijas, kā arī Texas Handbell Choir no ASV. Koncertā piedalīsies arī Vidzemes kamerorķestris diriģenta A.Veismaņa vadībā, solisti Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Laura Grušina (soprāns), un Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris diriģentes Ilze Pulles vadībā. 

Zvanu festivāla otrajā dienā, 22.jūlijā, no plkst. 11.00-14.00 notiks zvanu spēles radošās darbnīcas - uz āra skatuves ar īsiem priekšnesumiem uzstāsies zvanu ansambļi, kā arī būs iespēja iepazīties ar mūzikas instrumentu spēles tehniku. 

Radošās darbnīcas vadīs Texas Handbell Choir diriģents Stephan Akin, Slokas ev.lut. baznīcas zvanu ansambļa vadītājs Juris Lubējs, Limbažu baptistu draudzes muzikālās kalpošanas vadītāja Dace Rubene u.c.

22. jūlija vakarā, plkst. 15.00-17.00, Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks Zvanu festivāla vieskolektīvu koncerts.

No 17.07. līdz 20.07. ir plānoti festivāla ieskaņas koncerti  Rundāles pilī, Jaunpiebalgas baznīcā un Ungurmuižā.

Interesanta sakritība - zvanu spēle, līdzīgi kā baptisma kustība Latvijā, ienāca no Kurzemes jūrmalas puses. 1999.gadā Detroitas Metodistu draudze uzdāvināja pirmo zvanu komplektu Latvijā Liepājas metodistu draudzei. Vēlākajos gados šie zvani paliekošu mājvietu atrada Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Šobrīd zvanu un kamertoņu muzikālie kolektīvi darbojas: Liepājā, Ventspilī, Talsos, Rīgā, Cēsīs un citur. Tā kā Cēsu Zvanu ansamblis ir vienīgais Vidzemē, jo īpaši svarīgi šķiet popularizēt zvanu mūziku Vidzemē un aizsākt jaunu tradīciju- Zvanu festivālu.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja Tabita Marhela, projekta vadītāja Ieva Praznicāne, kontaktpersona Evija Riņķe: 26423753.

 

← Citi raksti