Zvaigzne Austrumos 2016

Ievietots: 27.10.2016 / LBDS ziņas

Samīļot bērnu no attāluma

KĀPĒC VAJAG “ZVAIGZNI AUSTRUMOS 2016”?

Septembrī laikrakstā “Diena” varēja izlasīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) bērnu fonda UNICEF ziņojumā rakstīto, ka konfliktu un vardarbības dēļ savas mājas bijuši spiesti pamest aptuveni 28 miljoni bērnu. Šis skaitlis ir pārāk liels, lai to spētu aptvert...

Dažas dienas pēc avīzē lasītās publikācijas izlasīju akcijas “Zvaigzne austrumos” dalībnieces Lienes Svokas ierakstu blogā par lūgšanu baznīcā kopā ar irākieti Sīmu. Citēju viņas rakstīto: “Runājām par to, ka Dievs visas lietas kārto īstajā laikā. Viņa kalendārs nav ietekmējams un apšaubāms. Sīma ieturēja nelielu pauzi, šķiet, norija kādu asaru kamolu un sāka izteikties par to, cik ļoti viņa cenšas šo patiesību sev atgādināt atkal un atkal. Viņa tik ļoti grib paļauties, ka Dievs viņu un viņas ģimeni drīz aizvedīs uz viņu jaunajām mājām, jo šobrīd ir tik grūti. Jordānijas dzīves apstākļi līdzinoties sprostam, jo nav iespējams nokļūt ne atpakaļ, ne tikt uz priekšu. Pēc pāris kautrām asarām Sīma turpināja: “Reizēm šķiet, ka labāk mēs būtu gājuši bojā kādā no sprādzieniem mūsu pilsētā, nekā nonākuši šajās grūtībās, ko piedzīvojam pašreiz.” Pēc šiem vārdiem grupa apklusa, nezinādama, ko īsti šādā mirklī atbildēt. Klusums šķita vispiemērotākā skaņa. Tā laikā klīdu savos domu kambaros, valdīdama savas kautrās asaras. Lai Dievs nedod piedzīvot tādu mirkli, kad tu labprātāk būtu uzsprādzis (burtiski), nekā piedzīvojis šādu savas dzīves posmu. Lai Dievs nedod!””

TERMIŅŠ – 5. DECEMBRIS

Mūsu, akcijas rīkotāju, mērķis ir palīdzēt sīriešu un irākiešu bērniem, kas patvērušies Jordānijā, un sudāniešu bērniem, kas patvērumu atraduši Ēģiptē. Akcijas “Zvaigzne austrumos” laikā negādājam dāvaniņas Eiropā ieceļojušajiem patvēruma meklētājiem. Akcijas rīkotāji neaicina aizmirst kalpošanu tuvākajiem un bērniem Latvijā. Mēs aicinām paskatīties plašāk un apzināties, ka Latvija ir svētīta zeme, tāpēc mēs varam būt par svētību citiem. Akcijas noslēgums būs pirmdien, 5. decembrī, bet sākt gatavot dāvaniņas bērniem var jau šodien!

Gribu teikt milzīgu paldies visiem iepriekšējo gadu akcijas dalībniekiem no Latvijas novadiem, pilsētām un ciematiem. Jūsu atsaucība, mīlestība un izdoma ir bijusi pārsteidzoša. Paldies arī visiem brīvprātīgajiem, kas uzņēmāties iniciatīvu savā vidē, popularizējot akcijas ideju, kā arī, veicot praktiskus darbus, palīdzot organizēt un apkopot dāvaniņas bērniem.

KĀ NOKOMPLEKTĒT KASTĪTI?

Lai nokomplektētu dāvanu kastīti, ņemiet kurpju kasti vai citu līdzīga izmēra kasti un uzrakstiet, kāda dzimuma un vecuma bērnam to adresēsiet. Ieteicamāvecuma kategorija: no 2-4, 5-9 vai 10-14 gadi.

Piepildiet kastīti ar jaunām mantiņām, kas varētu iepriecināt bērnu. Piemēram, pēc savas izvēles ielieciet kādu mašīnīti vai mīksto rotaļlietu, lecamauklu, jojo, bumbiņu, puzli, zīmuļus, krītiņus, zobupastu, zobubirsti, ziepes, ledenes, zeķītes, cepurīti vai cimdiņus u.tml. Pilnu sarakstu skatīt mājaslapāwww. zvaigzneaustrumos.lv. Nevajadzētu likt šampūnus, šķidrās ziepes, uzliesmojošus vai plīstošus priekšmetus, šokolādi, cepumus un jebko, kas piesaista grauzēju interesi.

Noziedojiet 5 eiro par kastītes sūtīšanas un akcijas organizēšanas izdevumiem un nogādājiet kastīti savākšanas punktā. Ja draudzēkāds uzņēmies jūsu visu dāvaniņas nogādāt dāvaniņu savākšanas punktā, tad nogādājiet kastīti savādraudzē.

Kad kastītes ir savāktas vienkopus, tad atvediet tās uz centrālo savākšanas punktu Rīgā, Lāčplēša ielā 37, iepriekš piesakot pa tālruni 25559992.

Janvārī kastītes nonāks gala mērķī. Ja vēlaties saņemt fotogrāfijas savāe-pastā, tad neaizmirstiet ielikt kastītēuz A4 lapas skaidri salasāmi uzrakstītu savu e-pasta adresi.

Ja negribat ilgu laiku veltīt dāvanu meklēšanai pa veikaliem, tad variet apmeklēt rotaļlietu veikalu “Lāčuks’’, ar ko esam izveidojuši sadarbību. Veikali “Lāčuks’’ gan Rīgā, gan reģionos piedāvās interesentiem jau gatavu, akcijas noteikumiem atbilstošu saturu kastītei 25 eiro vērtībā.

JAUNA IESPĒJA – NOZIEDOJIET KASTĪTEI

Šogad jaunievedums ir akcija "Izdarīsim tavā vietā". Ja nav laika vai negribas staigāt pa rotaļlietu veikaliem, tad noziedojiet kastītei 25 eiro akcijas mājaslapā minētajā kontā, un mūsu brīvprātīgie sarūpēs kastīti un dāvaniņas jūsu vietā. Ja iepriekšējos gados naudas ziedojumi tika lietoti siltu segu iegādei bēgļu ģimenēm, tad šogad mēs akcijā par saziedoto gādāsim tikai rotaļlietas bērniem.

Kur iegūt vairāk informācijas?

Visa nepieciešamāinformācija no 1. novembra būs atrodama mājaslapā www.zvaigzneaustrumos.lv. Resursu sadaļā būs bukleti izdrukāšanai un dalīšanai draudzē, kā arī saites, lai varētu iegūt akcijas videoklipus rādīšanai uz ekrāna draudzē. Ja kādas neskaidrības par kastīšu transportēšanu uz centrālo punktu Rīgā, Lāčplēša ielā37, tad novembrī zvaniet uz 25559992. Ja citi jautājumi, tad zvaniet Pēterim Eisānam uz 27799666 vai Ilonai uz 26360999, ka arīrakstiet uz e-pastu info@zvaigzneaustrumos.lv.

Pēteris Eisāns
LBDS Ārmisijas vadītājs

← Citi raksti