Ziņas no EBF par palīdzības darbu Turcijā un Sīrijā zemestrīcē cietušajiem

Ievietots: 08.02.2023 / LBDS ziņas

Publicējam vēstuli, ko 7. februārī izsūtījusi Eiropas Baptistu federācija par situāciju Turcijā un Sīrijā pēc 6. februārī notikušās postošās zemestrīces. 

Jūs noteikti esat dzirdējuši ziņas par Turcijā un Sīrijā notikušajām zemestrīcēm. Pašlaik apstiprinātais bojāgājušo skaits ir sasniedzis vairāk nekā 4800 (piezīme – 8. februāra rītā bojāgājušo skaits jau pārsniedz 8100), taču tas, visticamāk, pieaugs vēl vairāk, jo tiek pārmeklētas jaunas vietas.

Kopā ar BWA (Pasaules Baptistu aliansi) esam sazinājušies ar mūsu dalīborganizācijām un Ungārijas Baptistu palīdzības dienestu, kas jau vakar nosūtīja savu Rescue24 komandu uz Turciju. Turpinājumā informācija no viņiem:

No Turcijas baptistu alianses pēc vakar notikušās sanāksmes:
Šī bija visspēcīgākā zemestrīce Turcijā kopš 1939. gada. Pirmais lielais zemestrīces grūdiens bija 7,7 balles, un tas notika četros no rīta. Zemestrīces centrs bija dienvidaustrumu pilsētā Kahramanmarašā, un zemestrīces rezultāti bija jūtami visās 9 tuvējās pilcētās. Otrais lielais zemestrīces grūdiens bija 7,4 balles, pēc kā sekoja 145 pēcgrūdieni. Nopietni cietušas 10 pilsētas Turcijas dienvidaustrumos. Vairāk nekā 1500 cilvēku gājuši bojā, un šis skaits diemžēl ievērojami pieaugs. Mēs nevaram paredzēt, cik cilvēku zaudēs dzīvību. Ir 9700 ievainoto. 3500 ēku ir sabrukušas. Mūsu valsts ir lielā šokā. Daudzas ēkas ir bojātas. Cilvēki pametuši savas mājas un pilsētas. Uz ceļiem ir lieli sastrēgumi. Ir ļoti auksts, lielākajā daļā pilsētu snieg sniegs. Šonedēļ prognozētie laikapstākļi sola salu. Arī ceļi ir nopietni bojāti. Tas apgrūtina meklēšanu un glābšanu. Nākamās 72 stundas uz zemestrīces zonu atļauts doties tikai profesionālajām meklēšanas un glābšanas komandām.

Pateicamies Tam Kungam, ka mūsu baptistu draudzēm un locekļiem viss ir labi. Adana ir viena no skartajām pilsētām. 15 ēkas sabruka un daudzas tika bojātas. Nav skaidrs, vai ēka, kurā pulcējas draudze, ir bojāta vai nav. Divas blakus esošās ēkas, kur dzīvo Adanas baptistu draudzes mācītājs un mūsu Savienības ģenerālsekretārs un viņa ģimene, sabruka. Adanas baptistu draudzes locekļiem viss ir kārtībā. Viņi gaida automašīnās un parkos.

Stambulas baptistu draudzes mācītāja Abdulla Ergüvena dzimtā pilsēta ir Kahramanmaraša. Viņam radi un draugi ir cietuši. Viņš vēlas turp doties, bet ceļi un lidostas šobrīd ir slēgtas.

Mēs esam svētīti, ka esat mūsu ģimene. Paldies par jūsu ziņām, lūgšanām un atbalstu. Lūdzu, lūdzieties par mūsu valsti un par tiem, kuri zaudējuši savus tuviniekus. Nepieciešamās preces un veids, kā jūs varat palīdzēt, būs skaidrs nākamajās dienās.

Samir Yacco, Sīrijas baptistu konvencijas prezidents:
Paldies Dievam, Damasku skāra tikai 5,5 magnitūdu zemestrīce, savukārt Alepo tā bija ļoti postoša, ka tiek ziņots, ka tuvāko dienu laikā iespējami vēl vairāki pēcgrūdieni. Tas Kungs pārrauga mūsu dzīvi.

Nabil Costa, LSESD izpilddirektors un EBF ExCo dalībnieks:
Visvairāk skartās teritorijas Sīrijā ir Alepo un piekrastes pilsētas. Alepo, kur atrodas arī viena no mūsu baptistu baznīcām, ir smagi bojāta. Cilvēki pametuši savas mājas un meklē pajumti drošākos rajonos. Mums jāsaprot, kā palīdzēt visiem šiem cilvēkiem. Mēs veiksim novērtējumu tuvāko dienu laikā un informēsim jūs par iespējamām vajadzībām.

Dāvids Gāls, Ungārijas baptistu palīdzības dienests (HBAid):
Ungārijas Baptistu palīdzības dienesta Rescue24 starptautiskā īpašā meklēšanas un glābšanas komanda kopā ar neatliekamās medicīniskās palīdzības personālu pagājušajā naktī (pirmdien, 6. februārī) plkst. 22:30 pēc vietējā laika pacēlās no Budapeštas lidostas. Komandu, kurā ir 19 speciālisti ar 7 glābējsuņi, organizēja HBAid glābšanas komandieris Lāslo Pavelče pēc tam, kad Turcijas varas iestādes lūdza starptautisku palīdzību. Viņi ved līdzi vairāk nekā divas tonnas aprīkojuma un ir sazinājušies ar Turcijas glābējiem, kuri ar viņiem ir sadarbojušies iepriekš. Ungārijas baptistu meklēšanas un glābšanas komanda ir palīdzējusi Turcijā gan 1999. gadā, gan 2001. gadā pēc postošām zemestrīcēm, kas līdzīgas tai, kas notika šodien. Fotogrāfijas skatiet šeit .

Šī ir vēl viena katastrofa mūsu reģionā, taču mēs esam ļoti pateicīgi mūsu vadītājiem un baznīcām Turcijā, Sīrijā un Libānā, kā arī HBAid Rescue24 komandai, kas jau ir sākuši palīdzēt cilvēkiem un plāno arī turpmākās darbības. Lūdzu, atbalstiet viņus savās lūgšanās un, ja varat, lūdzu, atbalstiet arī finansiāli. Vairāk informācijas

European Baptist Federation
Postjesweg 150, Amsterdam, The Netherlands
Banka: Spar- und Kreditbank Evangelisch-Freikirchlicher Gemeinden eG, Bad Homburg, Germany
IBAN: DE64 5009 2100 0000 1717 00
BIC/SWIFT: GENODE51BH2
Mērķis: Earthquake Appeal

Ziedošana tiešsaistē.

Lūgšanu vajadzības:
• par Turcijas baptistu alianses vadību, Ertan Cevik un viņa komanda;
• par Sīrijas baptistu konvencijas vadību, Samir Yacco;
• par mūsu partneriem Libānā, Nabil Costa un viņa komandai;
• par Ungārijas baptistu palīdzības glābšanas komandu, Bela Szilagy, László Pavelcze un David Gál;
• par glābšanas darbiem, jo ļoti daudz cilvēku joprojām atrodas zem drupām;
• par ģimenēm, kas zaudējušas tuviniekus un/vai viņu tuvinieki šobrīd ir bezvēsts pazuduši;
• par gudrību tiem, kas pieņem lēmumus par reaģēšanu katastrofu gadījumos gan Turcijā, gan Sīrijā;
• par miljoniem cilvēku sāpēm Sīrijā un Libānā, kam jāpārvietojas uz citām teritorijām.

Žēlastība un miers ar jums!

Helle Lihta
Eiropas Baptistu federācija
Ģenerālsekretāra asistente

← Citi raksti