Zilupē iesvētīts Lūgšanu nams

Ievietots: 15.12.2016 / Draudžu ziņas

Zilupē 19. novembrī tika iesvētīts izremontētais Lūgšanu nams.

No Krievijas izraidītais Vācijas draudzes misionārs Jakobs Bloks ar apbrīnojamu pašaizliedzību ir sācis Bībeles stundas Zilupē un uzņēmies rūpes par telpām. Šī gada laikā ir nojaukts senāk dedzinātais un izdemolētais Evaņģēlija nams, atbrīvojot pamatu jaunai ēkai. Blakus esošā dzīvojamā māja ir sakārtota tā, lai tajā varētu pulcēties cilvēki.

Dievkalpojumā kopā ar vietējiem ļaudīm bija pulcējušies apkārtējo draudžu pārstāvji. Kopā ar bīskapa pilnvaroto pārstāvi slāvu draudzēs, mācītāju Viktoru Abramovu, iesvētījām Lūgšanu namu un stiprinājām viņus ticībā. Ceram, ka līdz ar jauno sākumu varēsim Zilupē atjaunot draudzes darbību.

Edgars Godiņš, LBDS bīskapa vietnieks

Fakti

Zilupes draudzes Evaņģēlija nams celts 1927. gadā, darbība tika pārtraukta 1977. gadā. 1992. gadā sludinātājs Linards Kaptāns sāka noturēt dievkalpojumus un svētdien­skolu. Tur arī viņš piedzīvoja Dieva brīnišķu sargāšanu, kad kāds fanātiķis, vēlēdamies viņu nogalināt, uzbruka ar nazi. Vēlāk tas pats cilvēks namu aizdedzināja. Kad slimības dēļ L. Kaptāns vairs nevarēja no Rīgas turp nokļūt, darbība 2011. gadā izsīka.

Jakobs Bloks

 
 
 
 
 
 
 

 

Jakobs Bloks

 
 
← Citi raksti