Ziemassvētku koncerts Ventspils baptistu baznīcā

Ievietots: 22.11.2013 / LBDS ziņas

Otrajos Ziemassvētkos – ceturtdien, 26. decembrī, plkst. 14:00 Ventspils Baptistu draudzes baznīcā skanēs saviļņojoša oriģinālmūzikas programma, ko īpaši Ziemassvētkiem veido izcilā latviešu aktrise Rēzija Kalniņa un visu paaudžu iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilevičs. Nu abi mākslinieki satiksies vienā koncertā, lai ar skatītājiem dalītos emocionālajā un sirds pieredzē.

Koncertos piedalīsies arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).

Koncerta nosaukums – "Mana roka Tavējā…" – aizgūts no Rudītes Losānes tāda paša nosaukuma dzejoļa, un tā tēlainais tulkojums ir ietilpīgs un visaptverošs: tiklab kā atrašanās dzīvesdrauga azotē vai kolēģa aizvējā, tiklab – Dieva un Mīlestības pavēnī.

„Esmu nonākusi līdz absolūtai skaidrībai: mana dzīves sūtība nav gozēšanās sabiedrības centrā, par katru cenu patīkot un izpatīkot visiem un ikvienam, izdāļājot sevi sīknaudā. Abi ar Uldi šobrīd esam satikušies dzīves, prāta, sirds un emociju simboliskajās krustcelēs: ka gribas nevis dot, bet saņemt to, ko radošais gars katram no mums piedāvā,” atzīstas Rēzija Kalniņa.

"Kad Rēzija atsūtīja dziesmu tekstus, ko vēlētos izmantot jaunajai programmai, bija skaidrs: koncerta jēga un sūtība norobežosies no jebkādas komercijas un ārišķībām, un nekādā gadījumā tā nebūs popmūzika," – tā Uldis Marhilevičs, kura kompozīcijas stilistikai raksturīgas ne tikai spilgtas melodijas, bet arī plaša spektra noskaņu diapazons: no dziļas smeldzes līdz saulainam priekam un labsirdīgam humoram.

Rēzija un Uldis pirmoreiz sastapušies 1987. gadā, bet pēcāk kopā strādājuši daudzos projektos. Iztiekot bez skaļas reklāmas un savu misiju lieki neafišējot, baznīcās koncertējuši bieži, tiesa gan – katrs atsevišķi. "Mana roka Tavējā" ir pirmā abu kopīgā koncertprogramma, kas veidota mērķtiecīgi: rēķinoties ar akustikas nosacījumiem dievnamos, Ziemassvētku emocionālo tonalitāti un vienotu garīgo vēstījumu.

Koncertprogramma "Mana roka Tavējā…" tiks iedzīvināta arī albumā, kas pie klausītājiem nonāks pirms Ziemassvētkiem.

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā. Biļešu cena – Ls 5.

← Citi raksti