Ziedojumu izlietojums Ukrainas atbalstam

Ievietots: 16.02.2023 / LBDS ziņas

LBDS, sākot no 2022. gada februāra nogales, apzinoties Ukrainas brāļu un māsu vajadzību pēc palīdzības, aicināja draudzes piedalīties atbalsta sniegšanā: vācot ziedojumus, uzņemot bēgļus un lūdzot par situāciju Ukrainā. Pateicamies draudzēm, privātpersonām, organizācijām par lielo atsaucību, par finansiāliem ziedojumiem, par bēgļu uzņemšanu jūsu mājokļos un par lūgšanām.

Līdz 2023. gada 15. februārim LBDS saņemto ziedojumu kopsumma ir 80 950 EUR (76 070 2022. gadā un 4870 EUR 2023. gadā.
Ziedojumi saņemti no 230 personām (juridiskām un fiziskām),

18 857.30 EUR novirzīti Eiropas Baptistu federācijai kā palīdzība 10 loģistikas centru aprīkošanai Ukrainas rietumos ar pārtiku, higiēnas un pirmās palīdzības precēm, dīzeļģeneratoriem.
15 000 EUR novirzīti lielākajai Rumānijas baptistu draudzei ‘’Biserica Crestina Baptista Sfanta Treime’’, kas uzņem bēgļus Bukarestē, nodrošina ar pirmās nepieciešamības precēm, kā arī nodrošina transportu to pārvadāšanai.
3638.22 EUR novirzīti degvielas iegādei braucieniem bēgļu vešanai uz Polijas-Ukrainas robežu un aviobiļešu iegādei brīvprātīgajiem, kas brauca palīdzēt Rumānijas baptistu draudzei Bukarestē uzņemt bēgļus.
500 EUR Tukuma baptistu draudzei, kas uzņēma Ukrainas bēgļus un nodrošināja viņus ar pārtiku.
1200 EUR Jelgavas krievu baptistu draudzei - nopirkta degvielai un pārtika, izvesti cilvēki no bīstamajām zonām, kā arī nogādāta pārtiku un pirmās nepieciešamības preces uz Ukrainu.
4700 EUR Krāslavas baptistu draudzei - nopirkta pārtika, medikamenti, apģērbs un apavi, higiēnas preces, gultas veļa, degviela.  Atbalstīti Latvijā ieceļojušie bēgļi no Ukrainas un viņu ģimenes, apmaksāti komunālie maksājumi, nopirkts ģenerators un elektroierīces.
1200 EUR Liepājas Ciānas baptistu draudzei -  organizētas ekskursijas attiecību veidošanai ar ukraiņu ģimenēm , apmaksāta autobusa īre, kopīgas maltītes; ieejas maksa apskates objektos.
600 EUR Maxim Shaparenko ģimenei Ukrainā, Harkivā.
500 EUR Rēzeknes baptistu draudzei - nopirkta degviela un pārtika, veikta bēgļu pārvadāšana uz drošām apmešanās vietām.
5000 EUR Rīgas Āgenskalna baptistu draudzei - iegādāta pārtika, mēbeles, higiēnas preces, medikamenti, apmaksātas ārstu vizītes, segti ceļa izdevumi, maksa par degvielu. Sniegts atbalsts vairāk nekā 30 bēgļiem un Ukrainas un viņu ģimenēm.
6440 EUR Rīgas baptistu draudzei "Mājvieta" - apmaksāti medicīnas izdevumi, labiekārtotas telpas, iegādātas mēbeles un santehnika, veikts remonts, apmaksāti komunālie maksājumi, iepirkta un nogādāta pārtika uz Ukrainu.  Atbalstīti Latvijā ieceļojušie ukraiņi un viņu ģimenes. Nosegti izdevumi par mikroautobusa iegādi uz Ukrainu. Atbalstīta ukraiņu tauta frontes līnijā.
720 EUR Rīgas baptistu Vīlandes draudzei - iegādāta mobilā aplikācija, kas palīdz iekļaut ukraiņus draudzes dievkalpojumā.
1000 EUR Renāram Vimbam degvielas iegādei evaņgelizācijas darbam Ukrainas frontē.
12500 EUR biedrībai ‘’Draudzes dibina draudzes’’ Ukrainas bēgļu pamatvajadzību nodrošināšanai.

 

← Citi raksti