Ziedojumi Ukrainas atbalstam

Ievietots: 29.03.2022 / LBDS ziņas

LBDS februāra beigās, apzinoties Ukrainas brāļu un māsu vajadzību pēc palīdzības, aicināja draudzes piedalīties atbalsta sniegšanā: vācot ziedojumus, uzņemot bēgļus un lūdzot par situāciju Ukrainā. Vēlamies izteikt pateicību draudzēm, privātpersonām, organizācijām par lielo atsaucību, par finansiāliem ziedojumiem, par bēgļu uzņemšanu jūsu mājokļos un par lūgšanām. Esam saņēmuši ziedojumus lielākā apmērā nekā bijām plānojuši.

Līdz šī gada 28. martam LBDS saņemto ziedojumu kopsumma ir 62 458 EUR. Ziedojumi saņemti no 218 personām (juridiskām un fiziskām), t.sk. 5140 EUR no Amerikas Latviešu baptistu apvienības.
18 857.30 EUR ir novirzīti Eiropas Baptistu federācijai kā palīdzība 10 loģistikas centru aprīkošanai Ukrainas rietumos ar pārtiku, higiēnas un pirmās palīdzības precēm, dīzeļģeneratoriem.
15 000 EUR ir novirzīti lielākajai Rumānijas baptistu draudzei ‘’Biserica Crestina Baptista Sfanta Treime’’, kas uzņem bēgļus Bukarestē, nodrošina ar pirmās nepieciešamības precēm, kā arī nodrošina transportu to pārvadāšanai.
3805.80 EUR ir novirzīti degvielas iegādei braucieniem bēgļu vešanai uz Polijas-Ukrainas robežu un aviobiļešu iegādei brīvprātīgajiem, kas brauca palīdzēt Rumānijas baptistu draudzei Bukarestē uzņemt bēgļus.
500 EUR Tukuma baptistu draudzei, kas uzņēma Ukrainas bēgļus un nodrošināja pārtiku.

Pašlaik vēl pieejami ir 24 294,90 EUR, kurus LBDS plāno novirzīt, lai palīdzētu Ukrainas bēgļu ģimeņu uzņemšanai Latvijā un nodrošinātu tās ar pirmās nepieciešamības precēm. LBDS labprāt sadarbotos ar draudzēm un kristīgām organizācijām, kas uzņem bēgļus, lai šos finansiālos līdzekļus novirzītu caur mūsu draudzēm. Ja Jums ir vajadzības nodrošināt atbalstu Ukrainas bēgļu ģimenēm ar pirmās nepieciešamības lietām, lūdzu, sūtiet pieteikuma aprakstu, aizpildot anketu .

Ukrainas atbalsta palīdzības sniegšanas koordinēšanā LBDS sadarbojas ar LBDS Ārmisijas vadītāju Pēteri Eisānu, kā arī ar viņa vadīto organizāciju Baltijas Globālā iniciatīva (BGI). Ja Jums ir jebkādi palīdzības piedāvājumi vai arī vēlaties sniegt informāciju par nepieciešamību sniegt palīdzību kādiem bēgļiem no Ukrainas, lūdzu, sazinieties ar LBDS Ārmisijas vadītāju Pēteri Eisānu – eisans.peteris@gmail.com; 27799666, un viņš deleģēs atbildīgo no brīvprātīgo komandas tālākai saņemtā piedāvājuma vai vajadzības izskatīšanai un nodrošināšanai.

Paldies par jūsu atvērtajām sirdīm, kas atklāj Dieva mīlošo sirdi!
 

Kaspars Šterns
LBDS bīskaps

← Citi raksti