Sporta svētki svētdienskolniekiem

Ievietots: 17.03.2015 / Svētdienskolu apvienība

Februāra pēdējā sestdienā Ventspils Olimpiskā centra Basketbola halles laukumi tika nodoti bērnu rīcībā, un varēja notika Latvijas Svētdienskolu 3. Sporta diena.

Elza Brauna, Latvijas Svētdienskolu 3. Sporta dienas organizatoru komandas darbiniece, stāsta: “Skaistā sestdienas rītā satikās 12 svētdienskolēnu komandas no visas Latvijas, lai piedalītos gadskārtējā Sporta dienā, kas nu jau trešo reizi norit Ventspilī.

Svētdienskolu bērni mērojās spēkiem dažādos sporta veidos – tautasbumbā, futbolā, basketbolā un minihandbolā. Līdzi atbraukušie skolotāji, vecāki un draugi centīgi turēja īkšķus par savējiem.”

Sacensībās piedalījās bērni no Rīgas Mateja draudzes, Rīgas Āgenskalna draudzes (divas komandas), Talsiem, Skatres, Kalnišķiem, Rudes, Liepājas Pāvila draudzes, Mērsraga, Užavas, Ventspils, Tārgales, Priekules, Dundagas, Ķemeriem un Vaiņodes.

Kā redzam, sarakstā ir vairākas apdzīvotas vietas, kur draudzes vēl nav, bet notiek svētdienskolas nodarbības. Īpaši liels paldies tiem skolotājiem, kuri rada iespēju apvienot bērnus vienā komandā. Tas nebija viegls uzdevums, jo bērni no dažādām vietām cits citu ieraudzīja tikai sacensību vietā. Protams, ir grūti stāties pretī komandām, kurās bērni cits citu pazīst, ir sadarbojušies svētdienskolā un pat kopīgi trenējušies.

“Komandas tika apbalvotas gan katrā sporta veidā atsevišķi, gan kopvērtējumā. Šogad 1. vietu izcīnīja un uzvaras kausu, kā arī medaļas mājās veda Priekules draudzes svētdienskola. 2. vietu ieguva Rīgas Mateja draudzes svētdienskolas bērni, bet 3. vietā ierindojās viena no divām Rīgas Āgenskalna draudzes komandām. Pēc sportošanas visi devās pelnītā atpūtā uz Ventspils Ūdens piedzīvojumu parku.

Mēs visi pavadījām ļoti labu dienu, neaizmirstot To, kurš mūs saveda kopā un vienoja šajā dienā, – Dievu!” stāsta Elza Brauna.

No sportiskā viedokļa raugoties, sacensības tiešām noritēja ļoti spraigi! No divpadsmit komandām astoņas iekļuva vismaz viena sporta veida finālsacensībās, kurās piedalījās trīs labākās komandas. Katrā no sporta veidiem uzvarēja cita komanda, turklāt trīs sporta veidos uzvarētāji neiekļuva citu sporta veidu finālos.

Katra komanda, kura piedalījās, izcīnīja vismaz vienu uzvaru kādā no spēlēm, un katrai komandai bija jāmācās arī no zaudējumiem.

Tādās reizēs viena no biežāk dzirdētajām frāzēm, ko teica skolotāji, bija: „Mēs esam komanda! Mēs aizvien esam komanda!” Aktuāls ir jautājums – kas vairāk veido komandu – uzvaras vai zaudējumi?

Nu jau tradicionāli Latvijas Handbola federācija (LHF) bija visatsaucīgākā no visām sporta veidu federācijām, palīdzot sarīkot šīs sacensības. Minihandbola turnīrs vienmēr ir īpaši gaidīts un ne tikai tāpēc, ka LHF sagādājusi skaistus kausus minihandbola sacensību uzvarētājiem, bet arī tāpēc, ka šis ir sporta veids, kurā bērni var piedzīvot daudz aizraujošu mirkļu, gūstot vārtus un cītīgi spēlējot aizsardzībā.

Paldies sacensību atbalstītājiem – Ventspils Olimpiskajam centram, personīgi tā valdes priekšsēdētājam Uldim Boitmanim, Basketbola klubam Ventspils, personīgi tā valdes priekšsēdētājam Ralfam Pleinicam, Ventspils ūdens piedzīvojumu parka darbiniekiem un personīgi pārvaldniekam Andrim Valertam, kā arī  Jānim Blaževičam un Uldim Beļskim. Paldies sacensību organizatoriem – Ventspils baptistu draudzei, jo īpaši draudzes jauniešiem ar Annu Helmu Terviti priekšgalā, LBDS Svētdienskolu apvienībai un tās vadītājai Esterei Rozei, Latvijas Handbola federācijai, ģenerālsekretāram Anrijam Brencānam, izpilddirektoram Edmundam Bogdanovam un minihandbola projekta vadītājam Dmitrijam Bražņikovam.

Paldies skolotājiem, kuri lieliski izmantoja šo dienu, kuru bērni pavadīja kopā cits ar citu un ar skolotājiem, lai ne vien mudinātu uz uzvarām sporta laukumā, bet arī mācītu par uzvarām, kurām ir nepārejoša vērtība.

Uz tikšanos nākamajā gadā!

  1. vieta 2. vieta 3. vieta
Basketbols Talsi Rude/Vaiņode Mērsrags/Užava
Minihandbols Āgenskalns A Priekule Āgenskalns B
Futbols Priekule Matejs Āgenskalns B
Tautasbumba Pāvili Matejs Āgenskalns B
KOPVĒRTĒJUMS Priekule Matejs Āgenskalns B

Pēteris Tervits
Ventspils draudzes mācītājs
 

← Citi raksti