Šonedēļ sākušies Latvijas Baptistu VIII Dziesmu svētki Cēsīs

Ievietots: 20.07.2015 / Muzikālā kalpošana

13.jūlijā, sākas Latvijas baptistu draudžu savienības (LBDS)  VIII Dziesmu svētki „Dziesma Latvijas dvēselei”. No 13-19.jūlijam  Vidzemes kultūras galvaspilsētā Cēsīs septiņas dienas būs dzirdama  plaša muzikālā programma, veikti labdarības projekti un sapulcināti  vairāki simti mūziķu un svētku dalībnieku.

Aicinājumu uz astotajiem baptistu dziesmu svētkiem izsaka viens no  svētku lielkoncerta veidotājiem komponists Ēriks Ešenvalds. „Mūsu  Dziesmu svētki ir skanējuši Latvijas brīvvalsts gados, un brīvība, kas  izauklēta draudžu lūgšanās, svētdienskolēnu un koru dziesmās, ģimeņu  patriotiskajās jūtās un darbos, ir jāsargā un jākopj. Tāpēc es aicinu,  ka katra mūsu dziesma var lūgt, mirdzēt un mīlēt, to Latvijas dvēseli,  kura mums ir dota, tādejādi vienojot mūs visus gaidāmajos svētkos  Cēsīs.” Kopā ar Ēriku Ešenvaldu dziesmu svētkos Cēsīs muzicēs arī  pianists Reinis Zariņš, operdziedātāji Arvīds un Marlēna Keiņi,  dziedātāja Lība Ēce-Kalniņa uc.

Šogad aprit 90 gadi kopš pirmajiem Latvijas Baptistu draudžu  savienības (LBDS) Dziesmu svētkiem, kuri notika 1925. gadā Liepājā.  Tajos piedalījās 1100 dziedātāju. Lielākais Dziesmu svētku koristu  skaits, ko veidoja aptuveni 1400 dziedātāju, pulcējās LBDS 2. Dziesmu  svētkos 1935. gadā Liepājā. Latvijas otrās neatkarības laikā trešie  dziesmu svētki ir norisinājās 1992.gadā Talsos, ceturtie 1996.gadā  Ogrē, piektie 2000.gadā Ventspilī, sestie 2005.gadā Liepājā, bet septītie 2010.gadā Ventspilī.

„Latvijas baptistu draudžu dzīvē muzicēšana ir tikusi kopta jau kopš  19. gadsimta līdz ar pirmo draudžu dibināšanu. Esam gandarīti, ka no  latviešu baptistu draudzēm nāk daudzi Latvijā un arī citur pasaulē  zināmi mūziķi, komponisti un diriģenti. Taču dziesmu svētkos Cēsīs  izskanēs ne tikai daudzveidīga muzikālā programma, bet arī notiks  dažādi labdarības pasākumi, aktivitātes bērniem un jauniešiem, gleznu  izstāde, ekumēnisks dievkalpojums un daudz kas cits,” par gaidāmajiem  pasākumiem stāsta svētku organizators Cēsu baptistu draudzes mācītājs  Oļegs Jermolājevs.

Dziesmu svētku laikā ir paredzēts vākt ziedojumus vēsturiskās Cēsu  Svētās Jāņa baznīcas restaurācijai, veikt pilsētas teritorijas  sakopšanu, ar muzikāliem koncertiem iepriecināt Cēsu audzināšanas  iestādes nepilngadīgos jauniešus un pilsētas pansionāta „Cīrulīši”  iemītniekus, organizēt aktivitātes un radošās darbnīcas bērniem un  jauniešiem, aizvadīt vietējo un ārzemju mākslinieku plenēru  „Imaginations”, kā arī caur dažādiem koncertiem un instrumentāliem  priekšnesumiem atnest cēsiniekiem muzikālu piepildījumu.

Svētku koncerti notiks dažādās pilsētas vietās –otrdienas un  trešdienas vakarā Rožu laukumā būs iespēja baudīt pūšamo instrumentu  mūziku, no ceturtdienas līdz sestdienai Sv.Jāņa baznīcā varēs dzirdēt  dažādus koncertus un priekšnesumus, piektdien Vidzemes koncertzālē  „Cēsis” noklausīties virtuozā pianista Reinā Zariņa solokoncertu,  sestdien Sv.Annas lūgšanu namā dziedāt līdzi mūsdienīgām, jauniešu  iemīļotām dziesmām, bet sestdienas vakarā Cēsu pils parka estrādē  baudīt dziesmu svētku Lielkoncertu.

Dainis Pandars (28899025), LBDS VIII Dziesmu svētku preses sekretārs

← Citi raksti