Rūdolfs Kroičs ordinēts par LBDS mācītāju

Ievietots: 30.05.2024 / LBDS ziņas

Pļaviņu draudzē 26. maijā svinēja sludinātāja Rūdolfa Kroiča ordinācijas dievkalpojumu, viņam kļūstot par LBDS mācītāju.

Dievkalpojumu vadīja Viesītes draudzes mācītājs Juris Grigs, svētrunu teica bīskaps Kaspars Šterns, atgādinot, ka tikai ejot, darot, dodot, veltot laiku, mēs piedzīvojam, ka no tā mazumiņa, kas ir mums, Dievs spēj radīt kaut ko iespaidīgu. Aizlūgumu par mācītāju Rūdolfu Kroiču vadīja bīskaps Kaspars Šterns, GB vadītājs Edgars Godiņš, Madonas draudzes mācītājs Pēteris Eisāns un Juris Grigs. “Rūdolfs Kroičs ir viens no tiem, kurš nav baidījies uzsākt darbu mazā draudzē, nelielā pilsētā. Viņš ir spējis draudzi atdzīvināt, tajā jūtama laba rosība un garīga dzīvība,” saka Edgars Godiņš.

 

Par savu ceļu, kļūstot par garīdznieku, un kalpošanu Pļaviņu draudzē stāsta mācītājs Rūdolfs Kroičs.

Jūsu izvēle mācīties BPI un kļūt par garīdznieku nāca jau brieduma gados. Kas jūs uz to pamudināja?
Mācīties teoloģiju, uzzināt vairāk par Dievu, tāda vēlēšanās man bija jau sen. 90. gados, kad Latvijā ienāca garīgā atmoda un strauji sāka darboties dažādas konfesijas, kuras katra sevi pozicionēja kā pareizāko, man radās daudz jautājumu. Tad radās vēlēšanās studēt teoloģiju. Tajā laikā iespēju mācīties nebija tik daudz, un es īsti arī nezināju, kur un ko mācīties. Mums, dažiem kristiešiem, kas meklēja Dievu, Varakļānos bija sava mājas grupa. Mēs sanācām kopā, lasījām Bībeli un runājam par garīgām lietām. Pie mums bija uzaicināts mācītājs Mihails Voronovs. No viņa es uzzināju par BPI. Mācītājs Voronovs mani arī rekomendēja studijām. Pēc īsām pārrunām ar BPI vadību tiku uzņemts studēt. Esmu ļoti pateicīgs Dievam par šo skolu, tā deva man izpratni par daudzām lietām, iemācīja kritiski domāt un analizēt, deva izpratni par kalpošanu. Pēc studijām mani palūdza pamēģināt kalpot Pļaviņu baptistu draudzē kā sludinātājam, tā es šajā draudzē kalpoju jau astoņus gadus.

Ar ko īpaša Pļaviņu draudze?
Pļaviņu draudze ir kā viena liela kristiešu ģimene. Es domāju, tā ir vērtība, ka mēs esam saliedēti, varam rūpēties cits par citu. Jauki ir redzēt, ka cilvēki, kuri paši ir saņēmuši Kristus mīlestību, ar to ir gatavi dalīties arī ar citiem cilvēkiem. Vienmēr kādam draudzes loceklim uz sirds ir kāds neticīgais, kuram pasludināt evaņģēliju, par kuru parūpēties.

Tagad turpināsiet kalpošanu jaunā statusā kā draudzes mācītājs. Ko vēlat sev un draudzei turpmākajam kalpošanas laikam?
Izturību! Palikt Jēzus Kristus mīlestībā līdz galam! Nekad nepadoties, lai arī kādas grūtības pār mums nāktu, bet jo cieši turēties pie Jēzus.

← Citi raksti