Prezentācija par Baznīcu nakts ieceri Rīgā 3. un 4. februārī

Ievietots: 29.01.2013 / LBDS ziņas

Baznīcu nakts tradīcija ir aizsākusies Austrijā un Vācijā. Baznīcu nakts ir pilsētas kristīgo draudžu kopīgi rīkots ikgadējs ekumenisks notikums, kura laikā ikviens cilvēks ir aicināts vairāk uzzināt par kristīgo ticību un atbildēt Dieva aicinājumam. Baznīcu nakts jau vairākās Eiropas valstīs ir kļuvusi par gaidītu tradīciju, kad dievnami ir atvērti no plkst. 18.00 līdz pusnaktij. Katra draudze savā dievnamā ir sagatavojusi pasākumu programmu, kurā var ietilpt dievkalpojums vai svētbrīdis, koncerts, izzinoša ekskursija par dievnama vēsturi, arhitektūru un mākslu, pasākumi bērniem, norises, kas piesaista jauniešus, kā arī citi pasākumi.

Ir radusies iecere Baznīcu nakti Rīgā organizēt 2014. gada maija beigās Rīgas Eiropas Kultūras galvaspilsētas pasākumu programmas ietvaros kā ekumenisku pasākumu, kurā piedalīsies vairums kristīgo konfesiju draudžu un dievnamu.

Baznīcu nakts iniciatīvas grupas pārstāvji Sintija Sproģe (Siguldas Romas katoļu draudze) un Jurģis Klotiņš (Rīgas ev. lut. Jēzus draudze) aicina Rīgas draudžu mācītājus, draudžu padomju locekļus un citus draudžu locekļus uz informatīvu tikšanos un prezentāciju par Baznīcu nakts ieceri.

Tikšanās notiks svētdien 3. februārī no plkst. 19.00 – 21.00 un pirmdien 4. februārī no plkst. 18.00 – 20.00 kristīgās biedrības “Younityhouse” telpās Marijas ielā 16, dz.119. (Upīša pasāžā).

Tikšanās rīkotāji lūdz ikvienu interesentu par savu ierašanos paziņot vēlākais dienu iepriekš Jurģim Klotiņam (jurgis.klotins@gmail.com, tālr. nr. 29182954) vai Sintijai Sproģei (sproge.sintija@gmail.com, tālr. nr. 29122606). Sazinoties ar tikšanās rīkotājiem, būs iespēja arī saņemt plašāku informāciju par Baznīcu nakts ieceri.

← Citi raksti