Pieregulējam vadītāja “brilles”

Ievietots: 16.12.2016 / LBDS ziņas

Šī gada 11. un 12. novembrī Rīgā sesto reizi notika GLS vadītāju konference, pulcējot vairāk nekā 900 dalībnieku, lai 
mācītos par vadību gan no pasaules līmeņa vadītāju atziņām, gan vietējo vadītāju pieredzes. Klātesošie videoformātā 
vēroja pasaules līmeņa līderu uzrunas, savukārt tēmas Latvijas kontekstā attīstīja konferences vadītājs Pēteris Sproģis, intervēdams viesus klātienē.

Ievadlekcijā Bils Haibelss, Vilovkrīkas draudzes mācītājs, norādīja, ka vadītājam ir četras “brilles” jeb perspektīvas –dedzība, cilvēki, darba kvalitāte un mantojums. Šīs “brilles” regulāri ir “jāpieregulē”. B.Haibelsa padomi, kā pielabot dedzības “brilles’’, īpaši uzrunāja Talsu baptistu jauniešu vadītāju Tomu Grenevicu. Toms atzinās: “Esmu pieķēris sevi, ka dažreiz visās lietās, kas jādara, pazūdu, nejūtu gandarījumu un degsmi.’’
Savukārt Rīgas Āgenskalna draudzes locekli Ivetu Krūmiņu aizdomāties mudināja B. Haibelsa zīmētā līkne ar vadītāja ātrumu un dvēseli, ļaujot secināt, cik svarīgi ikdienas steigā neatstāt novārtā dvēseli. Pārējās lekcijas un sarunas piedāvāja virkni veidu, kā praktiski pieregulēt savas vadītāja “brilles”. Melinda Geitsa, Bila un Melindas Geitsu fonda līdzvadītāja, atklāja, ka augstu vērtē katra cilvēka dzīvību un to apliecina, kalpojot gan sievietēm Āfrikā, gan pasaules bagātākajiem cilvēkiem. Latvijas kontekstā par sev svarīgo vērtību – iedvesmu un tās veicināšanu jauniešu vidū stāstīja iniciatīvas “Iedvesma” autore Diāna Kļimčenko. Doktors Treviss Bredberijs iepazīstināja ar emocionālo inteliģenci un veidiem, kā to izkopt jebkurā vecumā. Daniele Striklande, Pestīšanas armijas virsniece, skaidroja patiesas pazemības un atkarības līdzsvara nepieciešamību vadītāja dzīvē. Draudzes The Potter’s House mācītājs T. D. Džeikss rosināja apzināties un lietot savas stiprās puses, reizē pulcinot ap sevi izcilus profesionāļus. Vilfredo de Hesus, New Life Covenant
draudzes mācītājs, aplūkoja trīs nevēlamus kultūras un draudzes attiecību modeļus: draudze piekāpjas, pretojas vai atkāpjas kultūras “straumes” priekšā. Tā vietā draudzei ir jāiesaistās kultūrā ar Dieva žēlastības un patiesības palīdzību. Profesore, kultūru pētniece Erina Meijere runāja par kultūru atšķirību lomu starptautiskās komandās un to pārvarēšanas stratēģijām. Patriks Lencioni raksturoja ideālu komandas locekli kā pazemīgu, gudru attiecībās ar cilvēkiem un “izsalkušu” – tādu, kas tiecas pēc vairāk darba, prasmju, atbildības. Alans Mulalī, Ford Motor Company prezidents, stāstīja par efektīvu komandu darba principiem, arī par godīguma kultūras veidošanu uzņēmumā. Vadības eksperts Džons K. Maksvels mudināja ikdienā mērķtiecīgi “pievienot vērtību cilvēku dzīvēm” jeb ietekmēt viņus, nepaliekot pie “būtu labi to darīt” attieksmes, bet veidojot konkrētu paradumu ritmu. Biznesa konsultāciju firmas Franklin Covey līdzvadītājs Kriss Makčesnijs runāja par darba procesa disciplīnām: koncentrēties uz vissvarīgāko, rīkoties saskaņā ar efektivitātes rādītājiem, radīt uzskatāmu rezultātu tablo un atbildības ritmu. Iedvesmojošs piemērs bija uzņēmējs, Liepājas Pāvila draudzes loceklis Gunvaldis Vēsmiņš. “Labs darbinieks ir tāds, kam ir interese un degsme. Tāds, kas grib darīt, kas meklē, ko darīt, nav vienaldzīgs pret uzdoto. Tāds, kas nāk ar ierosinājumiem un darbojas pats,” teica G. Vēsmiņš. Ko burtiski nozīmē airēt pret straumi un sasniegt mērķi, par spīti grūtībām, klātienē pastāstīja Kārlis Bardelis, kurš ar draugu piecos mēnešos ar laivu pārairējis Atlantijas okeānu. “Beidz čīkstēt, seko sapnim,” – šo saukli K. Bardelis mācījis bērniem skolā Namībijā.
Mudinājumu izvērtēt resursus draudzē, lai izvēlētos efektīvāko kalpošanas virzienu, konferencē sadzirdēja uzņēmējs Andris Drēska, tāpat kā to, cik svarīgi ir mērīt, cik tuvu esam mērķim. No uzņēmēja perspektīvas A. Drēska secinājis: “Visi labākās biznesa prakses principi sakrīt ar Bībeles principiem.” Konferences noslēguma intervijā mūziķis Renārs Kaupers iemiesoja gluži visu, par ko tika runāts divu dienu garumā: aizrautību un prieku par savu darbu, pazemīgu un draudzīgu attieksmi pret citiem, kā arī apzinātu virzību pretī panākumiem.R. Kaupers ne vien dalījās savā pieredzē par komandas darbu un vadību, bet arī saviļņoja zāli ar dziesmām, izpildot tās kopā ar grupu “MyRadiantU’’.
2017. gadā GLS konference notiks 10. un 11. novembrī.
 
Līva Fokrote
BPI Pastorālās kalpošanas programmas vadītāja

 

 

 

← Citi raksti