Pāvils (Jevgēņijs) Pallo (1927-2018)

Ievietots: 29.05.2018 / LBDS ziņas

Mācītājs Pāvils Pallo bija vienkāršs cilvēks, praktisku darbu veicējs, kurš atsaucās Kristus aicinājumam kļūt par mācītāju. Viņam bija gana sirds, kas bija gatava uzklausīt, mierināt un stiprināt ikvienu cilvēku, kas pie viņa nāca. Garīgi dziļa personība, kas bija par svētību man personīgi un mūsu draudzei.

(Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis)

Mācītājs Pāvils (Jevgēņijs) Pallo (1927-2018) dzimis tālajā Baškīrijā un bijis septītais bērns ģimenē. Kad ģimene pārcēlās uz Latviju, un par viņu draudzi kļuva Āgenskalna baptistu draudze. Par spīti stingrajiem aizliegumiem un iespējamām represijām, padomju varas laikā Pāvils kopā ar dzīvesbiedri Mirdzu savas mājas pagrabā glabāja kristīgo literatūru. 1981. gadā viņš kļuva par sludinātāju Siguldas draudzē, pēc tam kā mācītājs kalpoja Mazsalacas draudzē. Kad 1989. gadā Āgenskalna draudze atguva dievnamu, Pāvils Pallo aktīvi iesaistījās nama atjaunošanā. Vēlāk viņš kalpoja arī Rīgas Vīlandes draudzē.

„Mana ticības dzīve sākās ap 10 gadu vecumu Baškīrijā. Mani seši brāļi un abas māsas palika uzticīgi Dievam, mamma katru vakaru uz ceļiem nodevās karstai lūgšanai. Mani vecāki pretojās tā laika varai, nestājās kolhozā, tomēr mūsu ģimene palika neskarta, lai gan daudzus citus izsūtīja,” stāstīja mācītājs Pallo un piebilda: „Jādzīvo tā, lai Dievs ir manī un viss, kas izdarīts, ir Viņa darbs. Es esmu tikai instruments.”

Mācītāja Pāvila Jevgēņija Pallo izvadīšanas dievkalpojums notiks piektdien 1. jūnijā plkst. 13.00 Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā. Plkst. 14.30 svētbrīdis Ziepniekkalna kapos.

← Citi raksti