Palīdzība Beirūtas sprādzienā cietušajiem

Ievietots: 07.08.2020 / LBDS ziņas

Otrdien, 4. augustā, Libānas galvaspilsētas Beirūtas ostā nogranda milzīgs sprādziens. To izraisīja 2750 tonnu amonija nitrāta detonācija.

Tika iznīcināta lielākā daļa ostas infrastruktūras, sagrautas tuvumā esošās ēkas, kā arī daudzām ēkām pilsētā nodarīti ievērojami bojājumi. Apmēram 30 000 cilvēku kļuvuši par bezpajumtniekiem. Sprādziena troksnis bija dzirdams pat Kipras salā 235 km attālumā.

Ko mēs varam darīt, lai palīdzētu Jēzus vārdā? Par to stāsta Krista Bētiņa-Kašau un Hikmats Kašau. Krista ir bijusī Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes locekle, kas dzīvo Libānā un kopā ar savu vīru, mācītāju Hikmatu kalpo vietējā kristiešu draudzē.

“Paldies par jūsu rūpēm, atbalstu un interesi par Libānā notiekošo! Mēs esam drošībā. Mēs atrodamies aptuveni 20 minūšu attālumā no sprādziena vietas. Mūsu dievnamam un cilvēku mājām ir nodarīti postījumi. Daži no mūsu draudzes cilvēkiem ir ievainoti, bet visi ir dzīvi. Pilsētā ir vairāk nekā 130 bojāgājušo un 5000 ievainoto. 

Saņēmām ziņu, ka mūsu meitas klasesbiedrs ir miris. Viņa trīs gadus vecā māsiņa ir slimnīcā. Viņai nepieciešama operācija. Abi vecāki arī ir ievainoti un atrodas slimnīcā. Daudzas slimnīcas sprādzienā ir izpostītas, bet esošās ir pārpildītas un nespēj uzņemt visus pacientus. Mēs atveram savus mājokļus cilvēkiem, kam nepieciešams patvērums. Situācija ir vārdos neaprakstāma.

Hikmats un draudzes vadītāju komanda mobilizē visus iespējamos resursus, lai organizētu palīdzības darbu. Mēs veidojam komandas, kas iet no mājas uz māju, lai palīdzētu cilvēkiem novākt gruvešus. Mēs apzinām cilvēku vajadzības, kā arī mums ir komanda, kas gatavo siltas maltītes tiem, kam nav ēdiena. Palīdzam arī mazākām draudzēm, kuru ēkas un mēbeles ir cietušas.

Mēs iesākām ar palīdzības darbu savā draudzē, bet tagad to paplašinām, darbojoties kopsolī ar citām kristīgām draudzēm un nevalstiskām organizācijām mūsu apkaimē. Notikušais ir traģēdija. Beirūta ir izpostīta, un vajadzēs daudz laika, lai to atjaunotu.

Aizlūdziet par mums:

  • Par cilvēkiem, kas zaudējuši tuviniekus.
  • Par tiem, kas zaudējuši mājas vai uzņēmumu.
  • Par tiem, kas ievainoti un cieš sāpes.
  • Par tiem, kuru mājokļi nav sabrukuši, bet tomēr postījumi lieli.
  • Par draudzēm, lai varam sniegt garīgo aprūpi mūsu cilvēkiem.
  • Par tiem, kuri zaudējuši cerību kārtējā “sitienā” pa mūsu pilsētu. Daudziem ir depresija un nervu sabrukums. Lūdziet, lai draudzes var būt gaisma un cerība. Lai ļaudis meklē to Kungu!

Jūs varat arī atbalstīt ar ziedojumu, kas palīdzētu sakopšanas darbos, medicīnas, pārtikas un citu izdevumu segšanai, kas saistīti ar šīs traģēdijas pārvarēšanu: https://gf.me/u/ymr6bw 

Sekojiet mūsu draudzei arī sociālajos tīklos:
FB: https://www.facebook.com/ResurrectionChurchBeiru
Instagram: https://www.instagram.com/rc.beirut

Mūsu Kungs valda!”

Latvijas Baptistu draudžu savienība aicina draudzes atbalstīt ar lūgšanām ticības biedrus Beirūtā, kā arī iespēju robežās atbalstīt ar ziedojumu. Kristas un Hikmata norādītā GoFundMe saite ir aktīva. Savus ziedojumus varat veikt tur. Ja ir kādas neskaidrības, lūdzu, rakstiet vai zvaniet uz LBDS kanceleju!

Būsim atsaucīgi!

Pēteris Eisāns
LBDS Ārmisijas vadītājs

← Citi raksti