Ogres Trīsvienības baznīcas atklāšana

Ievietots: 12.11.2010 / LBDS ziņas

No 2010. gada 18. līdz 21. novembrim notiks Ogres Trīsvienības baptistu draudzes (OTBD) baznīcas atklāšanas svētki. Baznīcu sāka celt 2001. gadā, kad mācītājs Elmārs Pļaviņš ticībā spēra pirmos soļus, lai draudze varētu pulcēties plašākās telpās. Iepriekšējās bija kļuvušas par šauru. Tagad draudzē ir aptuveni 160 draudzes locekļi. Svētku pasākumi tiek plānoti gan Ogres pilsētas iedzīvotājiem un amatpersonām, gan dažādu draudžu pārstāvjiem, garīgās mūzikas cienītajiem, kā arī ģimenēm ar bērniem.

"Esam priecīgi paziņot par Ogres Trīsvienības baptistu draudzes jaunās baznīcas oficiālu nodošanu ekspluatācijā! Celtniecības process ir noticis turpat 10 gadus kopš projekta izstrādes un pamatakmens ielikšanas 2001. gadā līdz pēdējo dokumentu iesniegšanai 2010. gada oktobra mēnesī. No vienas puses tas ir ilgs laiks, kurā piedzīvojām daudzas Dieva svētības un lielu žēlastību, lai visu pabeigtu pat krīzes apstākļos. No otras puses – laiks ir paskrējis ātri un notikušas daudzas pārmaiņas. Tagad dievkalpojuma zālē var pulcēties ap 300 cilvēku, salīdzinot ar iepriekšējo zāli, kurā bija tikai 60 sēdvietas, bet jau tagad zāle dažkārt ir pilna. Laikam būs vēl jāpaplašinās," ar pacilātību stāsta Elmārs Pļaviņš, ilggadējais OTBD mācītājs, tagad Rīgas Golgātas draudzes gans. "Jāatzīmē, ka es tikai turpināju mācītāja Gunāra Lagzdiņa ieceri uzbūvēt draudzei Dievnamu, jo viņš bija tas, kura kalpošanas laikā no 1985.gada līdz 1995.gadam Ogres draudze ievērojami pieauga gan garīgi, gan skaitliski" piebilst E.Pļaviņš.

"Tagad dievkalpojuma zālē var pulcēties ap 300 cilvēku, salīdzinot ar iepriekšējo zāli, kurā bija tikai 60 sēdvietas, bet jau tagad zāle dažkārt ir pilna."

„Katru namu kāds cēlējs uzceļ, bet tas, kurš visu ir uzcēlis ir Dievs (Ebrejiem 3:4) - tāds ir Atklāšanas svētku moto un arī mūsu pārliecība," stāsta Dainis Pandars, jaunais OTBD sludinātājs. „Man patīk, ka angļu valodā "draudze" un "baznīca" ir viens un tas pats vārds "church". Tiešām Dievs ir tas, kurš uzcēlis draudzi, un devis svētību uzcelt arī draudzes ēku. Mācītāji un kalpotāji ir bijuši tikai rīki Dieva rokās. Tā ir sanācis, ka tieši līdz ar baznīcas nodošanu ekspluatācijā E. Pļaviņš uzsāk kalpošanu Rīgas Golgātas draudzē, bet man ir uzticēta liela atbildība kalpot šeit," savu entuziasmu pauž D.Pandars, kurš savu ticības ceļu iesāka tieši Ogres draudzē.

Svētdienas dievkalpojumā notiks arī D. Pandara kā mācītāja amatā ievešana Ogres Trīsvienības baptistu draudzē ar LBDS bīskapa Pētera Sproģa piedalīšanos. Atklāšanas svētku programmā paredzētie pasākumi:

  • 18. nov. 13:00 - Pateicības Dievkalpojums, kurā piedalīsies celtniecības procesā iesaistītās amatpersonas, kā arī Ogres pilsētas iedzīvotāji . Tā kā dievkalpojums notiks valsts jubilejā, tas būs ekumēnisks ar citu konfesiju pārstāvju piedalīšanos.
  • 18. nov. 17:00 - Lūgšanu un sadraudzības pasākums ar groziņiem – draudzes locekļiem un ikvienam, kas vēlas pielūgt un slavēt Dievu par jauno Dievnamu.
  • 19. nov. 19:00 - Atklāšanas koncerts ikvienam, kas vēlas baudīt garīgu mūziku un domāt par Radītāja varenību un mīlestību. Dziesmas izpilda Ogres Trīsvienības baptistu draudzes ansamblis.
  • 20. nov. 14:00 - Pasākums bērniem un viņu vecākiem ar dziesmām, dažādiem uzdevumiem un pārsteigumiem.
  • 21. nov. 11:00 - D. Pandara amatā ievešanas dievkalpojums ar LBDS bīskapa piedalīšanos, kurā priekšnesumus sniegs Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis.


Ogres Trīsvienības baptistu draudze gaidīs ikvienu uz atklāšanas svētkiem!
Adrese: Vidus prospekts 15, Ogre.

Informāciju sagatavoja:
Liene Pandare
Telefons: 26342825

← Citi raksti