MISSION-NET kongress jauniešiem 28.12.11.–2.01.12.

Ievietots: 15.11.2011 / LBDS ziņas

No 28.12.2011. līdz 2.01.2012. Vācijas pilsētā Erfurtē norisināsies jau otrais „Mission-net” kongress jauniešiem – viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Eiropā, kas veltīts misijas darbam.

Tā ir iespēja slavēt un mācīties Dieva Vārdu kopā ar vairāk nekā 3000 jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm, augt ticībā, uzzināt vairāk par Dieva darbu misijas laukā, kā arī saprast, kā mēs katrs savā ikdienā varam dzīvot dzīvi ticībā un pārveidot mūsu pasauli!

Par MISSION-NET (MN)
„Mission-net” ir kustība, kuru vada Eiropas Evaņģēliskā Alianse (EEA) un Eiropas Misionāru Alianse (EEMA).
„MN” mērķis ir iedvesmot misijas dzīvesveidu Eiropas kristīgo jauniešu vidū
„MN” darbojas veicinot un atbalstot jaunas un pastāvošas misiju kustības, kā arī piedāvā iespējas darboties misijās vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī. 
„MN” pasākuma mērķis ir savest kopā kristīgus jauniešus savstarpējam iedrošinājumam, izglītošanai, apmācībai un mobilizācijai.
Mūsu vīzija ir redzēt Eiropu atkal pārmainītu. Mēs vēlamies iedrošināt kristīgos jauniešus būt par vēstures veidotājiem, pārveidojot Eiropu un pasauli.   
PĀRVEIDOT – kā kristieši mēs vēlamies parādīt Dieva pārveidojošo spēku sabiedrībā, apliecinot to ar savu sabiedrisko un privāto dzīvi. 
MŪSU – tas nav par individuālismu, bet gan par darbošanos kopā. Darbojoties šādā veidā, mēs rādām sabiedrībai Kristus miesas vienotības modeli.
PASAULI – tā sākas tur, kur mēs dzīvojam, bet misionāls dzīvesveids sniedzas tālāk par manu apkārtni, manu valsti, kontinentu un visbeidzot manu pasauli.

Par KONGRESA NORISI
6 dienu ilgumā kongresā būs iespēja: 
- klausīties uzrunas un Bībeles studijas no rītiem, 
- tikties mazajās grupās un pārrunāt dzirdēto, 
- piedalīties dažādos interesantos semināros un darbnīcās (mākslas un mīmu),
- apmeklēt izstāžu zāli „Global Village” un iepazīties ar apmēram 180 dažādām Misijas organizācijām no visas pasaules, kā arī Misijas padomdošanas centrā atklāt savas prasmes un uzklausīt padomdevējus,
- misijas veikaliņā varēs iegādāties grāmatas, mūzikas ierakstus un daudz ko citu, 
- dienas izskaņā kopā ar jauniegūtiem draugiem baudīt vakara programmu un slavēšanas grupu uzstāšanos, - pavadīt kluso laiku oāzē vai lūgšanu zonā.

Kongresa laikā notiks arī misijas prakse – iespēja izmantot iegūtās zināšanas un sadarbībā ar vietējam draudzēm doties palīdzēt Erfurtes cilvēkiem – spēlēt drāmu uz ielas, dziedāt slimnīcās, vākt atkritumus, u.c. Jaungada svinību laikā tiks rīkota Maizes kampaņa.

Kongress notiks angļu valodā ar tiešo tulkojumu vācu valodā, kā arī sinhrono tulkojumu daudzās citās valodās.

Plašāk par kongresa lektoriem lasāms mājas lapā:  http://mission-net.org/congress/node/448

Šī kongresa mērķis ir divejāds: 
-    Iegūtās zināšanas, piedzīvotā sadraudzība un sastapšanās ar Dzīvo Dievu noteikti pārmainīs ikvienu jaunieti un viņa ikdienu. Jaunieši ar jaunu degsmi varēs iesaistīties draudzes kalpošanā un daudzās citās lietās. 
-    Vai arī – varēs izvēlēties doties kādā no misijas organizāciju piedāvātajiem Misijas braucieniem uz īsākiem un garākiem termiņiem, dažādām valstīm. Šādi braucieni tiek organizēti visu gadu, atliek tikai lūgt, lai Dievs parāda to valsti, uz kuru Viņš paredzējis, lai konkrētais jaunietis dotos.

Kongresa galvenā mērķa grupa ir 16-30 gadīgi jaunieši. Uz kongresu droši var doties arī tad, ja vairs neatrodies šajā vecuma grupā, tikai jāpatur prātā, ka visas uzrunas un tematika ir domāta iepriekš minētajai vecuma auditorijai.  
Dalībniekiem vecumā no 16-18 gadiem nepieciešama notariāli apstiprināta vecāku izziņa.

DALĪBAS MAKSA
Kongresa dalības maksa dalībniekiem no Latvijas:
piesakoties līdz 15.11.2011. -  99.00 eiro
No 16.11. - 30.11.2011. – 119.00 eiro 
No 01.12.2011. līdz kongresa sākumam – 139.00 eiro 
+ ceļa izdevumi (aptuveni 65.00 Ls) 
Organizēts brauciens ar autobusu, iespējams, kopā ar jauniešiem no Igaunijas.

Uz kongresu var doties arī kā brīvprātīgais palīgs (no 18 gadu vecuma), tad dalības maksa būs tikai 75 eiro.

Dalības maksā iekļauta izmitināšana skolu telpās (līdzi jāņem guļammaiss un matracis) un ēdināšana - no 28.12. 2011. līdz 2.01.2012.
Papildus jārēķinās ar izdevumiem par ēšanu turp un atceļā, kā arī personīgajiem izdevumiem kongresa laikā (iegādājoties suvenīrus, grāmatas, CD, utt.)

Pirmajā „Mission-net” kongresā 2009. gadā piedalījās 3000 dalībnieki no 47 valstīm, izstāžu zālē darbojās 156 organizācijas un Misijas padomdošanas centru (MPC) apmeklēja 800 jaunieši. No Latvijas uz šo kongresā devās 45 dalībnieki. Vairāk par piedzīvoto liecībās un fotogrāfijās: www.mission-net.org/latvia

Aicinām šajā kongresā piedalīties ne tikai draudžu jauniešu vadītājus, bet arī ikvienu jaunieti. Šī ir iespēja pavadīt svētīgu sadraudzības laiku ārpus ierastās vides jums kā draudzes mazajai grupai vai komandai.

Aicinām draudzes un mācītājus iedrošināt savus jauniešus doties uz „Mission-net” kongresu un atbalstīt viņus. Šis kongress noteikti ietekmēs jauniešu attieksmi par misijas darbu gan globāli, gan draudzes kalpošanā un nesīs augļus!

Aicinām jūs katru vienu ne tikai paturēt aizlūgšanās šo braucienu, bet arī iespēju robežās atbalstīt jauniešus ar ceļa izdevumu vai dalības maksas segšanu – tas būs ieguldījums ar lielu vērtību, jo šie jaunieši nākotnē noteikti būs par svētību un atbalstu atkal citiem. Es ticu, ka to jauniešu, kuri vēlētos braukt ir ļoti daudz, bet viņi ir atmetuši šai domai ar roku tika un vienīgi finanšu trūkuma dēļ. Un es zinu, ka daudzām draudzēm būtu liels ieguvums aizsūtīt uz šo kongresu kādu jauniešu vadītāju, bet pat draudze to nevar atļauties. Tāpēc – ja kādam no Jums Dievs liek sirdī atbalstīt šo braucienu uz jauniešu kongresu, lūdzu rakstiet vai zvaniet.


Inese Mihailova
Mission-net koordinatore Latvijā

Mission-Net
Tālrunis:  + 371 26622675
E-pasts: latvia@mission-net.org
http://www.mission-net.org/congress
http://www.mission-net.org/latvia

← Citi raksti