M4 Ready apmācība jauniešiem

Ievietots: 09.08.2022 / LBDS ziņas

 

Jauniešu apvienības organizētais 9 mēnešu tiešsaistes apmācību kurss jaunajiem vadītājiem “M4 Ready” 27. maijā piedzīvoja savu pirmo izlaidumu. Svinības tika rīkotas skaistajā “Branku Brančotavā”, kur jaunieši svinīgi varēja pielikt punktu izaicinājumiem bagātajam mācību gadam, slavēt Dievu Miķeļa Maža un Anetes Mažes pavadībā, kā arī saņemt iedrošinājumu, klausoties sludinātāja un draudžu dibinātāja Toma Bermaka uzrunu.

Kā minēja paši jaunieši, grūtākais bija pašdisciplīna, bet, regulāri atrodot laiku tiešsaistes apmācībām un pildot uzdotos uzdevumus, esot godīgiem un pašiem uzņemoties atbildību, tika rūdīts raksturs. Tas ir izaicinājums pat pieaugušajiem. Tādēļ liela loma bija mentoriem, kuru pavadībā jaunieši gāja cauri mācību procesam.

Kā vērtīgāko absolventi minēja dažādas lietas – kādam tā bija iziešana no savas komforta zonas, pildot apmācību programmas praktiskos uzdevumus, citiem tās bija jaunas zināšanas par publiskās uzrunas vai arī komandas veidošanu, vēl citiem šīs apmācības ļāva vairāk iepazīt sevi un domāt par savu vietu komandā.

Matīss: “Viens no lielākajiem ieguvumiem man bija uzdrīkstēšanās teikt svētrunu draudzes priekšā. Es sapratu, ka tas ir tas, ko es varu darīt un ko es arī turpināšu darīt.”

Annija: “Šis kurss sniedza atbildes uz vairākiem maniem jautājumiem. Pirmkārt, man ilgi šķita, ka man pašai nav sava stāsta, jo es uzaugu kristīgā ģimenē. Taču, pateicoties daudzajām video uzrunām un intervijām, es sapratu, ka jebkurš stāsts ir stāsts. Man nav jābūt sēdējušai cietumā. Dieva žēlastība katram ir vienādi liela. Otrkārt, šis kurss bija ļoti labs veids, kā izkāpt no savas komforta zonas. Tagad es saprotu, ka es ļoti ilgu laiku esmu dzīvojusi savā burbulī, ar uzskatu “man viss ir labi, un lieciet mani mierā”. Praktiskie uzdevumi ļāva man ieraudzīt, ka es varu vairāk kā pati biju domājusi.”

Septembra sākumā tiks uzsākts jauns mācību gads. Mēs aicinām ikvienu jaunieti ar vadītāja potenciālu, vecumā no 16-30 gadiem, pieteikties un uzsākt šo 9 mēnešu tiešsaistes apmācību kursu. Un ne tikai uzsākt, bet arī pabeigt, pierādot sev un citiem, ka tu vari; iegūstot jaunas zināšanas un rūdot raksturu, trenējot pašdisciplīnu un slīpējot sevi kā vadītāju, atklājot un iepazīstot sevi vairāk. Aicinām pievienoties ikvienas kristīgās konfesijas pārstāvjus.
 

Andrejs Goloborodko

LBDS Jauniešu apvienības un M4 Ready vadītājs
andrejs.goloborodko@gmail.com, 26389619
www.m4ready.com/latvia

← Citi raksti