Lielie Jāņi 2016 – festivāls visai ģimenei

Ievietots: 31.08.2016 / Jauniešu apvienība

TURĒT BURU KATRU DIENU

Festivāls iemūžināts ne vien neskaitāmos foto mirkļos, bet arī smaidu, sarunu, prieka, atpūtas, vērtīgu pārdomu mirkļos. Programma daudzpusīga un laika apstākļi brīnišķīgi – trīs siltas un saulainas dienas, un neatmesta tradīcija ierasties ar izdekorētu auto vai dekorēt savu telti ierodoties!


Atpūta skaistajā nometņu vietā „Ganības”, braucieni ar laivu līdz jūrai un atpakaļ, laiks Užavas pludmalē, ugunskurs un desiņu cepšana, vakara koncerts ar viesiem no Igaunijas – grupu Daniel Levi, gardas uzkodas festivāla āra kafejnīcā, kur vakarā priecē pašmāju mūziķi ar dzīvo mūzika. Rīta un vakara kafija Illy kafijas namiņā, kopā ēsta pusdienu zupa, sporta spēles komandu disciplīnās, spēkavīru konkurss un, protams, lielā komandu vakara spēle – tās uzdevumu pildīšana prasīja gan aktīvu sava prāta trenēšanu, gan spēju būt nepārtrauktā kustībā, gan vēlmi sadarboties ar citiem.

Festivālā katram vecumam un dažādām interesēm atbilstošas lekcijas un tikšanās ar viesiem. Ārste gastroenteroloģe Skaidrīte Mežecka pirmajā lekcijā runāja par mūsu sirds mehānismu un to, kas ietekmē mūsu fiziskās un garīgās sirds veselību, bet otrā lekcija bija iedrošinājums jaunajām māmiņām un vērtīgi padomi, lai viņu pirmie dzīves mēneši un gadi ar bērnu būtu mazāk nogurdinoši arī brīžos, kad viss jāpaspēj.

Dzintars Pauzers aicināja visu vecumu dalībniekus domāt par savu studiju un darba dzīvi, pastāstot vairāk par Career Direct® – rūpīgi izstrādātu izglītības un karjeras testu. Šis visaptverošais tests palīdz gan izvēlēties tālāko studiju vietu, gan apzināties profesionālo aicinājumu, apskatot gan prasmes un intereses, gan personību un vērtības.

Lielajā sarunā publicists Otto Ozols stāstīja savu pieredzi un iegūtās atziņas par to, kā reaģēt uz notikumiem mums apkārt, jeb kā gudri iesaistīties diskusijās un iestāties par to, kam vajadzīga mūsu balss un atbalsts.

Grafikas dizainers, plašāk zināms kā RĪGA krekli radītājs, Aigars Mamis savā lekcijā stāstīja par labu dizainu un to, kas ikvienam kristietim ir svarīgākais – godīgi un tiecoties uz pilnību darīt to, kam Dievs viņu ir sagatavojis, un nepārprotami parādīt caur savu dzīvošanu Jēzu.

Tiem, kas lekciju vietā vēlējās ko aktīvāku, bija iespēja uzzināt ko vairāk par Dubulttreniņu – ārēji un iekšēji veselīga dzīvesveida kustību, kas piedāvā regulārus ārējā un iekšējā cilvēka treniņus daudzviet Latvijā. Pēc tam, kad visi interesenti tika iepazīstināti ar kustības ideju, notika arī pats treniņš.

Arī bērniem Lielajos Jāņos bija savas nodarbes – gan piepūšamās atrakcijas un velokarti, gan iespēja pagatavot dažādus interesantus rokdarbus baltajā teltī – rokdarbu stūrītī, bet mazākie varēja turpat ērti iekārtoties uz segām un netraucēti spēlēties patīkamā ēnā.

Par viesmīlību, informēšanu un kopā sasaukšanu rūpējās Zanda Loceniece un Arvis Juzups, bet pielūgsmes grupu vadīja Valters Keicis, rīta un vakara sapulcēs runāja LBDS jaunatnes apvienības vadītājs Kārlis Kārkliņš, Līgatnes draudzes mācītājs Mārtiņš Rijnieks un LBDS bīskaps Pēteris Sproģis.

Bet ko paņemsim kā vērtīgāko no būšanas kopā Lielajos Jāņos? Turēt buru mūsu dzīvē nozīmē neatlaidīgi un centīgi strādāt, lai mūsu dzīves laiva būtu sagatavota un ekipēta lielajiem dzīves ūdeņiem, bet tajā pat laikā uzticēties Dievam, ka nepieciešamais vējš un apstākļi kuģošanai būs tādi, lai mēs veiksmīgi sasniegtu savu mērķi. Ja vēlamies kuģot lielos ūdeņos, ne tikai piemājas dīķīšos, tad mums noteikti jābūt gataviem stāties pretī dažādām grūtībām un pieredzēt vētras, apzinoties, ka Dievs ir līdzās un ved tām cauri.

Mūsu redzējums ir, lai Lielie Jāņi kalpo par vietu, kur mums kristiešiem sanākt kopā, tikt iedvesmotiem un stiprinātiem, bet arvien lielāks prieks ir redzēt, ka ierodas arī cilvēki, kas nepieder kādai konkrētai draudzei. Tas, ko Dievs mums ir devis, ir kaut kas brīnišķīgs, un mēs vēlamies darīt visu iespējamo, lai skaidrā, saprotamā un kvalitatīvā veidā šo Dieva klātbūtni spētu parādīt arī citiem.

Lai apskatītu vairāk bilžu apmeklē galeriju
Foto: Kārlis Gūts un Aldis Ķibēns

Dace Šūpule, Kārlis Kārkliņš
Festivāla Lielie Jāņi 2016 komanda

P.s. „Baptistu Vēstnesis” septembra numurā publicēta raksta oriģināla BV redakcijas saīsinātā versija.

← Citi raksti