LBDS Reģionālās tikšanās Rīgā un Viesītē

Ievietots: 29.03.2017 / LBDS ziņas

Ir aizvadītas pēdējās šī gada Reģionālās tikšanās – 18. februārī Rīgā un 25. februārī Viesītē. Tāpat kā Liepājā un Cēsīs, uzrunas teica LBDS bīskaps Pēteris Sproģis un Latvijas Mākslas akadēmijas lektors, Overpriced dizaina studijas līdzīpašnieks, draudzes dibinātājs Aigars Mamis, aicinot klātesošos aizdomāties par laikmetu, kurā dzīvojam un kā to izmantot, lai efektīvāk nestu pasaulei Evaņģēliju. Tāpat bija iespēja piedalīties nozaru tikšanās un pārrunāt interesējošos jautājumus.

Dalībnieku atziņas pēc tikšanās Rīgā

Aigars Atvars (Rīgas Golgātas draudze):

Mani uzrunāja A. Mamja pieredze par attiecību veidošanu ar kafejnīcas apmeklētājiem, kā rezultātā pēc laika vairāki cilvēki ir sākuši dziļāk interesēties par kristietību. Prieks, ka ir šāda jauna paaudze, kura zina, kā uzrunāt un aizsniegt vienaudžus. Pasākumā vairāk uzzināju par BPI Kalpošanas stratēģiskās attīstības centra SĀC piedāvāto apmācību draudžu padomēm, kas vērsta uz draudzes mērķu formulēšanu un attiecību veidošanu. Draudzes padome var labāk strādāt, labāk saprasties, ja tās locekļi ir iepazinuši viens otru un apzinās katra redzējumu un sapņus.


A.Mamis uzrunā reģionālās tikšanās dalībniekus Rīgā

Tabita Runce (Ģipkas draudze):

Jau ierasts, ka bīskaps P. Sproģis savā runā veiksmīgi izmanto bagātus vēstures ekskursus, no kā gan mācīties, gan vēl jo vairāk – to gaismā pārdomāt mūsu šodienas darbības. Ikviena mācekļa garīgā izaugsme ir mūsu prioritāte – šo domu kopumā nostiprināja Reģionālajā tikšanās dzirdētais, domu apmaiņa un sadraudzība - (pat neskatoties uz to, ka, kā dzirdējām, pēdējais vārds, šķiet, vairs nav saprotams ārpusdraudzes kultūrā, bet tikai kristīgās draudzes un sadraudzības kontekstā) – tas joprojām ir tik jauki un vērtīgi!

Raimonds Logins (Rīgas Vīlandes draudze):

Lekcijas par postmoderno laiku, kurā dzīvojam, bija labs izaicinājums manai domāšanai un ticu, ka arī citiem no draudzes. Vadītājiem ir vērtīgi to dzirdēt, bet vērtīgāk ir būt kopā un domāt par praktisko pielietojumu. Svarīgākais nav metodes, bet mīlēt arī ar prātu, tas ir, iepazīt laikmetu, kurā dzīvojam, un domāt, kā varam pasludināt Kristu.


Reģionālā tikšanās Savienības Namā

Dalībnieku atziņas pēc tikšanās Viesītē

Inese Kaļupniece (Jēkabpils draudze):

Vienmēr ir prieks būt Viesītē, un šī reize nebija izņēmums, izbaudot īstu un patiesu viesmīlības paraugstundu! Paldies bīskapam P. Sproģim par lekciju, kas lika pārdomāt, kas ir tas, ko citi saņem, ienākot draudzē. Kas ir tas, ko sludinām, vai tās ir tikai pareizās atbildes? Vai arī esam gatavi būt tie, kas palīdz cilvēkiem nokļūt līdz šīm pareizajām atbildēm?

Jānis Stankevičs (Madonas draudze):

Esmu ļoti priecīgs, ka LBDS rīko Reģionālās tikšanās. Labi ir būt brāļu un māsu vidū, kas ir uzņēmušies kādu atbildību draudzē. Veselīgi ir dzirdēt praktisko pusi, kā notiek darbs nozarēs, un caur to ieraudzīt arī savu draudzi veselīgi augam vai nīkuļojam. Prieks par aicinājumu, ko izteica

A. Mamis, - būt vērīgiem un redzēt vietas, kur es šodien varu satikt un uzrunāt cilvēkus. Braucot mājās, automašīnā spraigi diskutējām par jautājumiem, kurus ierosināja bīskaps P. Sproģis. Pateicamies Viesītes draudzei par viesmīlību!


Bīskapa P.Sproģa lekcija Viesītē

Juris Grigs (Viesītes draudze):

LBDS Reģionālā tikšanās ir laba iespēja tikties ar Savienības vadību, nozaru vadītājiem, tuvākajām draudzēm, lai uzzinātu, kā iet citur, un iedrošinātu viens otru. Prieks, ka arvien vairāk draudžu izmanto šo iespēju. Bīskapa P. Sproģa uzruna bija aktuāla, par šī laikmeta izaicinājumiem. Saredzējām, ka Dievs mūsu Viesītes draudzi jau vada šajā virzienā. Dievs liek aizdomāties par to, cik mūsdienās nozīmīga ir mīloša un pieņemoša draudze, kurā nešķirojam cilvēkus, mums nav svarīgs viņu izskats, uzvedība vai dzīves uzskati, bet esam gatavi pieņemt ikvienu.


Muzicē Viesītes baptistu draudzes jaunieši

Bildes no Reģionālās tikšanās Rīgā ŠEIT >>

Bildes no Reģionālās tikšanās Viesītē ŠEIT >>

← Citi raksti