Laulības seminārs mācītājiem

Ievietots: 16.06.2015 / Garīdznieku brālība

No 30. aprīļa vakara līdz 2. maija pusdienas laikam Igates pilī notika jau 7. laulības stiprināšanas seminārs mācītājiem, kurā piedalījās 16 pāri. Šī gada tēma bija: garīdznieka laulības izaicinājumi šodienas pasaulē, domājot par naudas, varas un seksa izaicinājumiem.

Seminārs sākās ar kopīgām vakariņām un svētbrīdi Igates baznīcā. Pirmajā vakarā dzirdējām adventistu bīskapa emeritus Viestura Reķa un viņa dzīvesbiedres Valdas ievadlekciju. Tās laikā bija iespēja iepazīties ar diviem citiem pāriem, bet abos vakaros bija iespēja apmeklēt arī pirti. Otrā diena sākās ar svētbrīdi un Kristīnes un Edgara Mažu lekciju par fizisko tuvību, pēc kuras pāriem bija iespēja pārrunāt ar šo tēmu saistītos jautājumus divatā. Pēcpusdienā apmeklējām „Lielezers” maizes ceptuvi, kur iepazināmies ar maizes cepšanas procesu. Pēc atgriešanās pilī klausījāmies Agritas un Raimonda Locu lekciju par varas ietekmi. Vakarpusē Iveta un Oļegs Jermolājevi aicināja vizualizēt katra pāra saknes un sapņus. Pēc vakariņām Ketrina un Ilvars Ieviņi vadīja kustību stundu. Sestdien semināra noslēguma lekcija bija veltīta tēmai – kāda nozīme ir naudai un kā tā veido mūsu attieksmi pret dzīvi. Semināra noslēgumā sadalījāmies grupās pa trīs līdz četriem pāriem un cits par citu lūdzām Dievu. Tad sekoja kopīgas pusdienas un fotografēšanās.
Paldies Igates pils vadībai par iespēju šīs dienas pavadīt jaukā vietā un baudīt lielisku viesmīlību! Īpašs paldies šī semināra atbalstītājiem: Jānim Fugalim, Raivim Baltrim, Dailai Siliņai, kā arī LBDS Garīdznieku brālībai! Paldies Raimondam Locam par organizatorisko jautājumu kārtošanu!

Dažas semināra dalībnieku atsauksmes:

Baptistu vidū arī turpmāk visādos veidos jāatbalsta laulības/ģimenes veidošana un jāparāda pozitīvu pieeju problēmu risināšanā. Mācītāju laulība visvairāk ietekmē arī draudzes cilvēku laulības!

Lielākais ieguvums – laiks divatā, atpūta, sadraudzība, jautrība.

Pasākums ir kā nepelnīta dāvana, te varam veltīt nedalītu uzmanību viens otram.

No katras lekcijas guvu kādu vielu pārdomām. Šis laiks kopumā radīja lielāku tuvību ar dzīvesbiedru.

Kristīne un Edgars Mažis ir pāris, kas semināram piešķir īpašu vērtību. Ir svarīgi, lai vadītāji spētu runāt brīvi un ar humoru arī par „jūtīgām” tēmām.

Tā bija laba iespēja ieskatīties laulībā, lai to uzlabotu.

Lieliska iespēja iepazīt citu mācītāju ģimenes!

Liels paldies sponsoriem! Jūsu kalpošana ir ļoti svarīga!

Edgars Mažis
|Garīdznieku brālības priekšsēdētājs

 

← Citi raksti