Latvijā ar izrādēm un meistarklasēm viesosies spāņu pantomīmas meistars Karloss Martiness

Ievietots: 27.01.2016 / LBDS ziņas

Latvijā ar izrādēm un meistarklasēm viesosies spāņu pantomīmas meistars Karloss Martiness

Februāra sākumā Latvijā ar izrādēm un meistarklasēm Rīgā un Latvijas reģionos viesosies pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris un pasniedzējs Karloss Martiness (Carlos Martíness). 

Teātra mākslas cienītājiem no 7. līdz 14. februārim būs iespēja apmeklēt trīs dažādus priekšnesumus – Mana grāmatu Grāmata, Mirāža, Mīlestība bez Vārdiem. Šoreiz meistars ar izrādēm uzstāsies ne tikai Rīgā, bet arī Ogrē, Jelgavā, Kuldīgā, Talsos un Rēzeknē. 

Karloss Martiness Latvijā viesojies jau vairākkārt, šo gadu laikā kļūstot par skatītāju iemīļotu aktieri. Fotogrāfs, improvizators un radio raidījuma vadītājs Kaspars Breidaks par viņu saka:  "Karloss Martiness ir absolūti fenomenāls mākslinieks. Viņa izrādes allaž vēroju ar patiesu apbrīnu no pirmās līdz pēdējai sekundei. Viņš ir cilvēks, kurš bez vārdiem pateiks vairāk nekā daudzi ar tiem, pie tam izdarīs tā, lai garšu buķete skatītājiem būtu pilnīga.”

Līdz šim Latvijā mākslinieks ne tikai priecējis skatītājus ar savām izrādēm, bet arī pasniedzis meistarklases Dailes teātra, Nacionālā teātra un Leļļu teātra aktieriem. Arī šoreiz Martiness pasniegs meistarklases topošajiem aktieriem un režisoriem no Jelgavas Jaunā teātra un vairākiem improvizācijas teātriem. 

Mīlestībai veltītā izrāde Mīlestība bez vārdiem atspoguļo pantomīmas meistara Karlosa Martinesa būtību – precizitāti, jūtīgumu, cilvēcīgumu un vērtīgu humoru. “Dažreiz mīlestība ir jautra, bezrūpīga un maiga, bet citkārt tā ir izaicinoša un pat traģiska, taču vienmēr – poētiska, smalka un jutekliska,” par savu izrādi saka Karloss Martiness. 

Izrāde Mirāža ir tapusi, iedvesmojoties no diskusijām par klimata pārmaiņām un ierobežotajiem dzeramā ūdens resursiem. Izrāde atsaucas uz mūsu vērtīgāko un dabīgāko resursu - ūdeni. Visa pantomīma ir mirāža, kas rada dzīvi no žestiem, sākot ar ikdienišķām darbībām līdz pat dramatiskiem un komiskiem notikumiem. Aktieris atstāj sava tēlojuma interpretāciju skatītājiem un viņu secinājumiem ļauj sniegties līdz katra personīgās iztēles robežām.

Savukārt, par izrādi Mana grāmatu Grāmata pats Martiness saka šādi: “Šajā izrādē lielos Svēto Rakstu stāstus es pārvēršu dziļi personiskos – ar svaigu skatu un īpašu iedziļināšanos tēlos.” Izrādes idejas pirmsākumi meklējami jau 1986. gadā, kad mākslinieks savā izrādē iekļāva 23. Psalmam veltītu etīdi Tas Kungs ir mans Gans. Vēlāk dzima etīdes, kas veltītas citiem Bībeles stāstiem - Noa šķirts, Ābrams un Īzaks, Gudrais vīrs un citas. Izrāde Mana grāmatu Grāmata veidota ar īpašu cieņu un maigumu. 

Izrādi Mīlestība bez vārdiem ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Rēzeknē Latgales vēstniecībā  GORS 13. februārī plkst. 18.00 un Rīgā, LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” 14. februārī plkst. 18.00. 

Izrāde Mirāža būs skatāma Jelgavas Studentu teātrī 11. februārī plkst. 19.00 un Āgenskalna baptistu draudzē 12. februārī plkst. 19.00. 

Savukārt, izrādi Mana grāmatu Grāmata Karlosa Martinesa daiļrades cienītāji varēs redzēt: Talsu Kristīgās sadraudzības draudzē 7. februārī plkst. 18.00, Kuldīgā Mārtiņzālē (Pilsētas laukums 2) 8. februārī plkst. 19.00, kā arī Ogres Trīsvienības baptistu draudzē 10. februārī plkst. 19.00.  

Par Karlosu Martinesu: 

Karloss Martiness dzimis 1955. gadā Spānijā, jau 30 gadus viņš ir saistīts ar žestu valodu, ko ir izkopis un attīstījis, lai brīvi un viegli sazinātos jebkurā kultūrā un tautā. Viņu pazīst ne tikai Eiropā, bet arī citviet pasaulē, kur viņš uzstājies teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika mīmam ļauj radīt visdažādākos pretstatu tēlus.

Vairāk informācijas: 

https://www.youtube.com/user/carlosmartinezactor

http://www.carlosmartinez.es/#

https://www.facebook.com/mimeactorcarlosmartinez/ 

Papildu informācija:
Katrīna Vastlāve
Biedrība “Kultūras logs”
e-pasts: katrina.vastlave@gmail.com
mob. tel. 29240762

 

← Citi raksti