Kristieši – motobraucēji toreiz un tagad

Ievietots: 07.08.2017 / LBDS ziņas

Visos laikos kristieši ir ne vien lasījuši Svētos Rakstus un lūguši Dievu, bet arī tikušies ar citiem ticīgiem un liecinājuši citiem. Mums katram ir savi hobiji. Ir labi, ja kādos no tiem varam apvienot atpūtu un kalpošanu.

Divdesmitā gadsimta 60. gados motociklu iegūt bija vieglāk nekā mašīnu. Latvijas baptisti ne tikai viesojās viens pie otra draudžu gada svētkos, bet arī brauca uz nometnēm, kopīgās ekskursijās un vienkārši ciemojās viens pie otra. Tā laika vidē, kur valdīja Dieva noliegšana, šāda veida sadraudzība bija īpaši stiprinoša.

Rīgas Mateja draudzes loceklis Teodors Lasmanis (77) par to laiku stāsta: “Motocikla vadītāja tiesības ieguvu 16 gadu vecumā. Sākumā braucu ar PSRS ražotu 125 kubikcentimetru motociklu K55, tad ar Iž 49. 1966. gadā nopirku Jawa 350 - lielisks motocikls, ar kuru nobraucu 40000 km. Ar motocikliem braucām uz baznīcu, darbu un studijām, kāzām, bērēm, draudžu nometnēm un ekskursijās. Kurzemē uz draudžu gada svētkiem sabrauca vairāki desmiti motociklistu. Vasarās svētdienu vakaros jaunieši ar motocikliem brauca uz lauku mājām sportot, kopā dziedāt un lūgt Dievu. Jāņu nometnēs atbrauca ap 40 motociklu. Motocikli pārsvarā bija veci, bieži bija jāremontē. 1966. gadā seši Mateja draudzes cilvēki ar trim motocikliem devās uz Karpatiem, nobraucot 2500 km. Jānis Iļģis no Aizputes ar motociklu ar blakusvāģi aizbrauca līdz Omskai un uz Turkmēniju. Dažreiz motociklus ar blakusvāģi izmantoja kravas vešanai laukos, velkot ratus ar sienu vai kartupeļiem. Kad sāka rasties iespēja iegādāties automašīnas, motobraucēji pārsvarā pārgāja uz četru riteņu transportu.”

Kaut toreiz bija kristieši, kas brauca ar motocikliem, tomēr nav pieejama informācija par oficiālas grupas, kas apvienotu kristiešus motobraucējus, pastāvēšanu. 2008. gadā es iegādājos motociklu un atradu domubiedrus - kristiešus, kuriem patīk braukt ar motocikliem. Vēlējāmies būt starptautiski atpazīti, tādēļ iepazināmies ar vairākām starptautiskām organizācijām. Mūs visvairāk uzrunāja CMA (Christian Motorcyclists Association) - kristiešu motobraucēju asociācija, kura aizsākās 1974. gadā ASV. Sākotnēji Arkanzasas štata mācītājs Herbs Šrīvs (Herb Shreve) nopirka sev un dēlam motociklus, un viņi braukāja uz dažādiem motociklistu pasākumiem. 1975. gadā tika nodibināta organizācija, kas apvieno kristiešus motociklistus. Sarakste ar CMA pārstāvi mūs pārliecināja par šīs organizācijas nopietnību, plašu pārstāvniecību visā pasaulē un vīziju. 2008. gada oktobrī CMA atļāva Latvijas interesentiem kļūt par organizācijas pārstāvniecību Latvijā. Pašreiz CMA darbojas 37 valstīs, apvienojot 160000 biedru.

Aptuveni 40 motociklistu kristīgā nometnē Kalvenē 1963. gadā

 

Latvijā mēs aktīvi piedalāmies moto dzīvē gan kā pasākumu dalībnieki, gan arī paši organizējam pasākumus motobraucējiem. Sezonas laikā organizējam kopīgus izbraukumus – “Moto4dienu”, Nakts braucienu, Mirušo piemiņas dienas atceres pasākumu pie pieminekļa bojāgājušajiem motobraucējiem. Pasākumi ir lieliska iespēja veidot kontaktus ar motobraucējiem un tos uzrunāt. Regulāri jau deviņus gadus braucam ne tikai pa Latviju, bet esam ciemojušies arī citās valstīs. Latvijas CMA biedri un interesenti kopā lasa Bībeli, arī aizlūdz viens par otru. Esam izdevuši “Baikeru Bībeli”, kas ietver Jaunās Derības tekstu, liecības, lūgšanas un Eiropas kristīgo moto grupu kontaktus. Liecības ir pieejamas arī mūsu mājaslapā: www.cmalatvia.lv.

Mūsu grupa regulāri un aktīvi piedalās Eiropas un pasaules kristīgajā moto dzīvē. Mēs esam organizējuši divus Austrumeiropas kristīgo motociklistu saietus Latvijā. Šis gads ir īpašs ar to, ka organizējam vienu no vērienīgākajiem saietiem - Eiropas kristīgo motociklistu saietu no 4. līdz 6. augustam Zaļeniekos. Šāds pasākums jau 30 gadus notiek kādā no Eiropas valstīm. Visi laipni aicināti pievienoties mums šajā saietā! Vairāk par to lasiet: http://www.emc2017.lv.

Aicinām jebkuru motobraucēju pievienoties mums! Vairāk informācijas: mob. 28623626,  www.cmalatvia.lv

Pasākums Zaļeniekos 2017. gada 4.-6. augustā

 

Zigmārs Atvars

CMA Latvia prezidents

 

 

← Citi raksti