Kora darbnīca Aizputē

Ievietots: 11.11.2011 / Muzikālā kalpošana

Ir sestdienas rīts. Kalendārs rāda 29. oktobri. Kāds vēl guļ siltā gultiņā, bet kāds jau ir salicis savas mantas un ir ceļā uz Aizputi. Hmm... interesanti, kur atrodas Aizpute? Pulksten 9:00 jau tiek reģistrēti cilvēki, kas ir ieradušies Aizputē, lai dienas garumā mācītos dziesmas un vakarā varētu sniegt koncertu. Kopā ieradās apmēram 120 cilvēku no dažādām Latvijas vietām – Auces, Grobiņas, Ģipkas, Jelgavas, Liepājas, Mātras, Mežgalciema, Nāriņciema, Priekules, Rīgas, Saldus, Skrundas, Talsiem, Vaiņodes, Ventspils, Valdemārpils, Skatres un Aizvīķiem.

Kā teica Rasa Cirvele: „Sākumā mums bija bail par to, ka vieta ir neliela, baidījāmies par transportu, kā būs ar nokļūšanu Aizputē. Bet, kā pierāda šī kora darbnīca, izvēle par labu Aizputei bija ļoti veiksmīga ne tikai atrašanās vietas dēļ, bet dēļ īstajiem cilvēkiem īstajā vietā.”

Gatavošanās vienmēr ir diezgan grūts process, bet ja ir cilvēki, kas to vēlas, var paveikt daudz. Jautāju Reinim Balodim, kā veicās ar sagatavošanas darbiem Aizputē: „Gatavojoties kora darbnīcai, sākumā likās, ka nemaz nebūs tik traki, bet kad sākam gatavoties vairāk un vairāk, sapratām, ka vēl šis un tas ir jāizdara, un tā pamazām darāmo darbu saraksts paplašinājās. Taču tiešām liels paldies Dievam, ka viņš mums daudz reižu pavēra ceļu, jo situācijās, kad pietrūka kādas idejas vai bija kādas problēmas, Viņš tiešām deva pareizo risinājumu.”

Šīs kora darbnīcas tēma bija „Gravitācijai nē!” Mārtiņš Anševics sestdienas vakara koncertā mums lika aizdomāties par to, kas varētu būt mūsu gravitācija dzīvē. Bez zemes gravitācijas mēs nevarētu iztikt, bet kas ir tās pasaulīgās lietas, kas mūs saista un neļauj būt brīviem? Kā jau ierasts, galvenais diriģents bija Aivars Vadonis, bet arī jaunajiem diriģentiem tika dota iespēja izmēģināt spēkus. Sestdien visas dienas garumā iemācījāmies 12 dziesmas, kuras arī vakarā plkst. 19:00 tika pasniegtas koncerta veidā skatītājiem un klausītājiem. Šis koris – lai gan nedaudz mazākā sastāvā – piedalījās arī svētdienas dievkalpojumā.

Atbildot uz jautājumu, kā notiek kora darbnīcas vietas izvēle, Rasa teica, ka tiek skatīts, no kurām vietām jaunieši cītīgi un aktīvi ir braukuši uz kora darbnīcām. Tad jautāju Rasai, vai zināms, kur plānota kora darbnīcas 10. jubilejas atzīmēšana? „Vieta ir zināma – kora darbnīca nākošgad notiks Rīgā, Matejā. Bija doma, ka nākamgad kora darbnīca šādā sastāvā savu pastāvēšanu beigs, bet Aivaram sestdienas vakarā par to kļuva žēl. Tagad vēl grūti spriest, kā būs nākotnē. Vai tas būs sākums kaut kam jaunam vai arī  turpinājums ar tādu pašu nosaukumu."

Lūk, mums tagad ir iespēja par to lūgt, lai Dievs mums dod jaunus, darboties gribošus, aktīvus jauniešus ar organizatoru spējām.

Jaunieši par piedzīvoto kora darbnīcā:

Annija Nārvila, Vaiņode
Šajā Kora darbnīcā es ieguvu daudz prieka. Sirdī bija prieks, ka brīvi un ar visu sirdi slavējām Dievu. Kora darbnīcā satiku un ieguvu jaunus draugus. Šīs dienas bija ļoti svētīgas. Skaistais koncerts un nakts trase bija vienreizēji! Un paldies Dievam par Viņa lielo mīlestību, ko Viņš mums deva šajā laikā!

Anna Iljina, Jelgava
Es ļoti labi pavadīju laiku. Laikam visvairāk man patika sajūta, ka, lai arī visiem pat nezināju vārdus, bijām kopā brāļi un māsas, kā liela ģimene. Vēl es sapratu, ka bieži tik daudz uztraucos par to, ko citi cilvēki domā, ka nevaru justies brīvi.

Paula Zveja, Ventspils
Šogad kora darbnīca bija patiešām kolosāla! Citus gadus arī ir bijušas ļoti labas kora darbnīcas, bet šī bija viena no labākajām! Es ieguvu tik daudz jaunu draugu, es piepildīju savu vēderu ar daudz garšīgiem ēdieniem un tējas pauzēm, es iemācījos 12 jaunas dziesmas un pavadīju kolosālu laiku. Bija arī vakara stafete, kura bija smiekliem pilna. Man ļoti, ļoti patika!

Diāna Gedminaite, Vaiņode
Man ļoti, ļoti patika. Diriģēt – tas bija liels izaicinājums stāties tik liela kora priekšā, bet jāatzīst, ka man tas sagādāja prieku es daudz ko ieguvu caur to.

Mārtiņš Dzirītis, Liepāja
Man patika tas, ka bija laba ēdināšana... bija padomāts pa aktīvu atpūtu vakarā, bet galvenais patika, ka varēja atiet no ikdienas stresa un bija patīkami diriģenti. Kopumā viss man patika!

Joanna Anškena, Ventspils
Es uz kora darbnīcām braucu kādus 5 gadus. Man ļoti patīk dziedāt un tā ir vieta kur varu dziedāt un apgūt jaunas dziesmas, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, un atkal satikt "vecus" draugus. Man patika nakts pārgājiens – tas bija kas jauns, un visi ar aizrautību veica dotos uzdevumus. Es ar nepacietību gaidu nākošo Kora darbnīcu, un ceru iepazīt vēl vairāk jauniešu.


← Citi raksti