Koncerts "VAIRĀK spēka, mīlestības"

Ievietots: 22.12.2014 / Muzikālā kalpošana

Un pienāca ilgi gaidītais rīts... Ikviena BPI Muzikālo vadītāju skolas studenta mājās virmo satraukuma pilna gaisotne. Maisi, kastes, vadi un domas par to, kas un kā savijas kopā.

Vēl pēdējie zvani un īsziņas ar atgādinājumiem un – aidā uz koncerta vietu – Jaunjelgavas baptistu draudzes dievnamu. Satraukums pāriet, jo sākas rosība, un mandarīnu smarža sāk pārņemt, un sveču gaisma rada svinīgu sajūtu. Koncerts var sākties! Baltijas Pastorālā institūta Muzikālo vadītāju skolas Adventa koncerts „Vairāk spēka, mīlestības” – Jaunjelgavā notika 7. decembrī.

Elza (1. kursa studente kalpo Jaunjelgavas draudzē): 
"Bija liels prieks baznīcā redzēt cilvēkus, kuri iepriekš bija atrunājušies ar dažādiem iemesliem, bet tomēr uz koncertu bija ieradušies. Pēcāk viņu sejās bija redzams prieks un pārsteigums par to, ka baznīcā jau nemaz nav „tik traki”. Dažkārt cilvēki dzīvo stereotipos par baznīcu un cilvēkiem tur. Esot šajā koncertā, bija arī kādi, kuri lauza šos savus stereotipus, un viņiem baznīcas vide atklājās kā tāds jaunums, no kura nav jābaidās. Nākamajā dienā, satiekot kādu koncerta apmeklētāju, dzirdēju ļoti labas atsauksmes un arī to, ka pēc koncerta esot iestājies miers sirdī un īstā svētku gaidīšanas sajūta. Vēl dzirdēju, ka pāris draudzes seniori esot ar asarām acīs klausījušies koncertu! Tāds prieks, ka vari kādam iedot šo it kā sīkumu no sevis - apelsīna šķēlīti, kuru visiem saliekot kopā, sanāk liels apelsīns - koncerts, kas dāvāja prieku daudziem klausītājiem un arī mums pašiem!"

Estella (1. kursa studente, kalpo Priekules draudzē): 
"Paldies! Koncerts bija brīnišķīgs! Kaut kāda ziņā jutos sarūgtināta, ka netiku uz to. Atbildības sajūta noteikti smeldza​. Biju gatavojusies daudz, domājusi, lolojusi sirdī vīziju... Kā būs? Kādi cilvēki atnāks? Kāds tiks uzrunāts. Un te pēkšņi negadījums un nekur netieku. Gultas režīms. Tomēr pāri visam zinu, ka nevaru iebilst Debesu Tētim, un, ja reiz ir apstākļi, ka jāguļ, tad jāklausa un jāguļ."

Un tad stundu pirms koncerta atnāk kāda īsziņa, vēlāk jau telefona zvans, un plkst.17:00 jau esmu pieslēgta koncertam tiešajā ēterā. Tas bija brīnišķīgs pārdzīvojums, piedzīvojums, pārsteigums. Laiku pa laikam gan sakari raustījās un varbūt video kvalitāte nebija tā augstākā, bet nevarēja nejust, kā dziedātāji staro! Cik daudz patiesas mīlestības nāca caur dziesmām, priekšnesumiem. Kādā mirklī arī man ekrāna parādījās mandarīnu maisiņš. Varēju pat sajust, kā tie tur smaržo. Katra viena dalībnieka sejā es redzēju īstu atbildību par to, ka Dieva templis esam mēs katrs viens, un Dievs var lietot katru par savu instrumentu, lai runātu uz cilvēkiem, kuri vēl Tēti nepazīst.

Es smaidīju un dziedāju līdzi guļot. Nespēju izpildīt pavēli: "Tikai esi klusa, nedziedi līdzi!" Noslēdzu savu mikrofonu telefonam, lai varu dziedāt līdzi, lai varu smaidīt.  Es varu nojaust, ko juta koncerta viesi, klātesošie tajā brīdī. Jo daudzu kilometru attālumā, cauri  neskaitāmiem radioviļņiem es tiku uzrunāta, pacilāta, iedrošināta, satriekta labā nozīmē un laimīga, ka varu būt arī daļa no šī darbiņa, ko Dievs mums uzticēja paveikt.

BPI Muzikālo vadītāju skolas mācības turpinās 2015. gada 17. janvārī. Aicinām interesentus pievienoties! Rakstiet: maris@matejs.lv vai ruditet@gmail.com.

Apkopoja Kristīne Rubene

← Citi raksti