K.Martiness. 30 gadi veidojot klusumu

Ievietots: 12.09.2011 / LBDS ziņas

Startpautiski slavenais spāņu mīms atkal viesosies Latvijā! Nākamajā gadā Karloss Martiness svinēs savas karjeras 30. gada dienu. Par godu šim notikumam jau oktobrī skatītājiem Latvijā būs iespēja noskatīties šī lieliskā aktiera 30 gadu daiļrades paša izraudzītas labākās etīdes.

Izrāde

Līdz ar vārdu skaņas izgaišanu ģērbtuvē bagātīgs žestu klusums lēnām pārņem telpu un laiku – patīkams klusums kā pastāvīgs darba sabiedrotais. Nav klusuma – nav mīma. No klusuma dzimst katra pantomīmas detaļa.

Lai gan klusums nav viens un tas pats. Dažkārt tas ir tumšs, smags, neizdibināms vai neērts, citreiz – delikāts, poētisks vai uzjautrinošs. Klusums var būt dramatisks, abstrakts, ironisks, traģisks, filozofisks vai romantisks. Karloss Martiness no dažādiem klusumiem meistarīgi veido stāstus, ko viņš sapin kopā, lai radītu klusuma portretu.

Kad aktieris uzklājis grimmu, arī viņa sabiedrotie – ielūkojas spogulī un pielīdzina krāsotās līnijas, cits nošūpina savu kabatas pulksteni, cits nospodrina bārdas nazi. Tauriņš nolaižas uz aktiera pleca un nopūderē savus vaigus, kamēr kāds cits pārskata visus sava stāsta varoņus. Katrs no tiem pats ar savu klusumu.

Ir pienācis laiks viņiem visiem kopā iznākt uz skatuves un ieņemt vietas. Šovakar viņi ir satraukušies, jo viņi zina, ka ir aktiera personīgā izlase, lai svinētu 30 gadu skatuves dzīves jubileju – 30 gadus veidojot klusumu.

Aktieris

Karlosu Martinesu liktenis saistījis ar žestu valodu. 30 gadu garumā viņš ir spodrinājis savu arodu, lai brīvi un viegli sazinātos visā pasaulē – teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Ar mākslu viņš iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Ar izsmalcināto tehniku viņš rada pretstatu tēlus iztēles un veiklības atmosfērā.

Ar savu izsmalcināto tehniku viņš rada kontrastējšous tēlus iztēles un veiklības atmofērā. Karloss sevī apvieno vidusjūras garu un humoru, ritmiski atklājot uzvedināšanas un provokāciju pasauli.

CarlosMartinez-L

www.carlosmartinez.es 
www.bilesuparadize.lv 

← Citi raksti