“Kairos kurss” pirmoreiz Latvijā

Ievietots: 29.08.2016 / LBDS ziņas

“Kairos kurss” pirmoreiz Latvijā 

Kad? 10. - 15. oktobrī.  Ierašanās svētdienas vakarā. Sākums pirmdien  plkst. 9:00
Kur? Nometņu centrā “Ērgļa spārni”, Ērgļos
Dalības maksa? Kursa maksa 80 eiro. (Ietver apmācību, dzīvošanu, ēšanu, kafijas pauzes, pirti.)
Pieteikšanās? Līdz 30. septembrim pa e-pastu: eisans.peteris@gmail.com
Tālrunis: 27799666

Vai tavas draudzes lielākais notikums būs kārtējo gadasvētku nosvinēšana ar viesu dziesmām un ar ķilavmaizītēm un kliņģeri pēcsapulcē? Vai tas ir viss?
Laiks. Tas neapturami iet. Vai tava un mana dzīve vienkārši aizplūdīs, vai arī par to varēsi teikt “viss  piepildīts”?

 

Lai draudze mācītos atpazīt īsto brīdi un Dieva doto izdevību Viņa misijas piepildīšanā, aicinu oktobrī uz kursu ar nosaukumu “Kairos kurss’’. Tas būs 9 nodarbību interaktīvs kurss, kas dos skaidru un pārliecinošu pārskatu par Dieva misiju pasaulē.

Jaunajā Derībā oriģinālvalodā ir divi vārdi, kas apzīmē laiku - hronos un kairos. Ja hronos raksturo nenovēršamo laika plūdumu, tad kairos raksturo īsto laiku, īsto brīdi, pavērsiena punktu. Bībele mūs skubina gudri “izmantot laiku” (Efez. 5,16).  Tas nozīmē apzināties Dieva doto īsto laiku (Tit. 1,3), kas, gudri izmantots, var būt ar tālejošām sekām. No apustuļa vārdiem secinām, ka nav gudri dzīvot laika hronos dimensijā vien, bet gudrība ir pamanīt Dieva dotos kairos brīžus.
“Kairos kurss” aplūko bibliskos, vēsturiskos, stratēģiskos un kultūras aspektus misijā, sākot no 1. Mozus grāmatas līdz 21. gadsimtam.

Pasniedzēji būs Stefans un Helga Rosi (Ross), kuri ir kalpojuši kā misionāri Indonēzijā un Filipīnās, bet tagad vada draudzi un koordinē “Kairos kursu” Vācijā. Viņu vēlme ir mobilizēt Eiropas draudzes neaizsniegto tautu evaņģelizācijai. Kursu pasniegs arī Rauno un Anna Līsa (Anna-Liisa) Mikoneni (Mikkonen), kuri bijuši misionāri Taizemē. Šobrīd Rauno ir Eiropas Vasarsvētku Misijas (PEM) vadītājs.  

Oktobra kurss būs vēsturisks, jo pirmoreiz tas ienāks Latvijā. Saskaņā ar “Kairos kursa” starptautiskajām procedūrām pirmajam oficiālajam kursam ir jānotiek angļu valodā, lai varētu tikt prezentēts saturs un atslēgas jēdzieni oriģinālvalodā, bet dalībnieku vidū būs kursa materiālu tulki un redaktori, tāpēc pavisam drīz tiks uzsākts kursa tulkošanas darbs, lai jau 2017. gada rudenī to varētu piedāvāt draudzēm visā Latvijā.

Ja nākotnē gribētu kļūt par “Kairos kursa” ideju popularizētāju, aicinām Tevi uz pirmo oficiālo „Kairos kursu” Latvijā. Pirmajā kursā ir 25 vietas, tāpēc ar pieteikšanos nekavējies! Aicināti studenti, uzņēmēji, mācītāji, misionāri, jebkura vecuma interesenti.

 

 

 

← Citi raksti