Jauns raidījums par reliģijas un ētikas jautājumiem "Saknes debesīs"

Ievietots: 30.01.2015 / LBDS ziņas

Sākot ar nākamā gada 4. janvāri ik svētdienu Latvijas Televīzijā būs skatāms jauns raidījums par reliģijas un ētikas jautājumiem. Raidījumu veidos producentu grupa HansaMedia, tā nosaukums – "Saknes debesīs".

Parādot to, kam šodien tic cilvēki Latvijā, raidījums, izaicinās ikvienu skatītāju: kas ir tas, kam ticu es?

Jaunais iknedēļas raidījums pētīs šodienas Latvijas dzīves garīgo, reliģisko un ētisko dimensiju, iedziļināsies ticības ikdienas izpausmēs un dažādu reliģisko konfesiju tradīcijās, palielinot sabiedrības izpratni par tām un cieņu pret Latvijas reliģisko daudzveidību. Aplūkojot cilvēku kā vienotu veselumu, kam svarīga ir ne tikai fiziskā un sociālā, bet arī garīgā personības sfēra, raidījums atklās, kā garīgās dzīves paradigmas izpaužas mūsu līdzcilvēku ikdienā. Parādot to, kam šodien tic cilvēki Latvijā, raidījums, izaicinās ikvienu skatītāju: kas ir tas, kam ticu es?

Mūsu uzstādījums: tas, ko cilvēks aizrautīgi dara, ir tas, kam viņš tic", atzīst raidījuma redaktore Sendija Burka-Šaicanova. "Ticība ir vien teorētiska, ja tā neparādās cilvēka ikdienas dzīvē, būtiski ietekmējot viņa rīcību. Raidījuma uzdevums būs iepazīt tuvāk cilvēkus, kuru dzīvē garīgā dimensija un viņu ticības pārliecība atstājušas būtisku iespaidu - tādu, kurš liek viņiem rīkoties, neatkarīgi no apkārtējo domām vai vispārpieņemtajiem priekšstatiem."

Raidījuma formātu veidos intervijas studijā, diskusiju un video portretu sintēze, savukārt raidījuma vadītājs būs teoloģijas zinātņu doktors un sertificēts psihoterapeits Gatis Līdums. Raidījuma režisore – Daina Rašenbauma, producente – Gundega Tabaka.

Raidījums "Saknes debesīs" būs redzams LTV1 ēterā katru svētdienu pl. 13.00. Raidījums būs brīvi pieejams arī LTV un LSM interneta vietnēs, nodrošinot iespēju noskatīties raidījumu jebkurā skatītājiem ērtā laikā. Pirmais raidījums LTV1 ēterā – 4. janvārī pl. 13.00.

Raidījuma veidotāji aicina skatītājus sekot raidījumam arī sociālajos tīklos – gan iesaistoties diskusijās par raidījumos aplūkotajiem tematiem, gan ierosinot skatītājiem svarīgu jautājumu apspriešanu raidījumā. Raidījuma aktualitātēm būs iespējams sekot sociālajos tīklos facebook.com/saknesdebesis un twitter.com/saknesdebesis.

Ielūdzam medijus uz tikšanos ar raidījuma veidotājiem un LTV pārstāvjiem otrdien, 6. janvārī pl. 13.00 producentu grupas HansaMedia telpās! Pasākuma laikā redzēsim jauno raidījumu, apspriedīsim paveikto un pārrunāsim reliģijas tematikas atspoguļojumu ar LTV pārstāvjiem. Tā būs arī lieliska iespēja paviesoties raidījuma filmēšanas studijā.

Ivars Kupcis, 
raidījuma "Saknes debesīs" komunikācijas koordinators, 
tālr. 29266134, e-pasts: ivars@blank.lv

Klāvs Radziņš, 
LTV Komunikācijas vadītājs, 
tālr. 26113900, e-pasts: klavs.radzins@ltv.lv

← Citi raksti