Ieskats "Cerību planētas" nometnē Pelčos

Ievietots: 08.09.2017 / LBDS ziņas

Jau desmito gadu Pelčos satikās bērni un jaunieši ar īpašajām vajadzībām, viņu sargeņģeļi, skolotāji un citi palīgi, lai kopīgi pavadītu iedvesmojošu nedēļu. Atkalredzēšanās prieks, kas izstaroja no nometnes dalībniekiem, jau pirmajās stundās bija aplipinājis teju visus, no mazākajiem līdz sirmajiem. Nometnē kopumā piedalījās 120 cilvēku. Pateicamies visiem ziedotājiem no Amerikas un Latvijas baptistu draudzēm par atbalstu nometnei!

Gandrīz katru dienu nometnē viesojās īpaši ciemiņi, lai pastāstītu savu stāstu, uzmundrinātu, vienkārši iepriecinātu kaut vai ar šokolādi. Ļoti sirsnīga izvērtās pēcpusdiena ar mūsu valsts prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu. Viesi piedalījās gan radošajās darbnīcās, gan vakara pasākumā ar uzrunu, fotografēšanās un autogrāfu sērijā un pat mazā pārgājienā, kopīgi meklējot apslēptos dārgumus.

Bagātu iespaidu pilna bija diena Ventspilī: sākumā izbrauciens ar kuģīti, tad tikšanās ar motociklistiem no apvienības “Dieva suņi” un viņu braucamrīkiem, pusdienas pils dārzā, muzeja apmeklējums un nesteidzīgā vakarēšana Pelčos – draudzēšanās, sarunas, sports un dziesmas.

Ļoti īpašs viesis nometnē bija puisis ratiņkrēslā, kurš ikdienā nodarbojas ar gleznošanu, – Mareks Odumiņš. Mareks pastāstīja gan savu dzīvesstāstu par kustību zaudēšanu nelaimes gadījumā, gan par ticību Jēzum kā savam labākajam draugam un lielākajam atbalstam. Viņš arī demonstrēja gleznošanu, turot otu mutē.

Īpašo bērnu un jauniešu “zvaigžņu stunda” noteikti bija modes skate, kurā dalībnieki interesantos un krāšņos kostīmos burtiski peldēja skatītāju aplausos un dārdošajās ovācijās.

Daudziem nometnes dalībniekiem atmiņā paliks vēlais pārgājiena vakars un ugunskurs. Laikam jau ugunskurs vasaras vakarā ir un būs kaut kas īpašs visiem bērniem, bet jo īpaši tiem, kam lielākoties nākas uzturēties istabā. Ļoti aizkustinoša izvērtās divu ratiņkrēsla puišu tikšana Pelču kalnā, protams, ar sargeņģeļu palīdzību. Visticamāk, ka, atceroties šo notikumu, vēl tagad kādam saskrien asaras acīs.

Pēdējā nometnes vakarā daudzi varēja parādīt savus mazos un lielos talantus, arī dalīties ar “Cerību planētas” iespaidiem – kāda bija pirmā piedalīšanās, kā dalībnieki un palīgi jūtas, jau vairākkārt piedaloties nometnē.

“Cerību planētai” piemīt pozitīvi lipīgs gars un noskaņojums. Varbūt lipīga ir nometnes pamatideja, ka šeit mēs esam visi kopā, lai gan dotu, gan saņemtu. Došana un ņemšana “Cerību planētā” ir abpusējs un nepārtraukts notikums – neviens te nav tikai devējs vai tikai ņēmējs. Vispirms mūs apdāvina mūsu Kungs Jēzus, un tad mēs visi varam gan dot, gan ņemt ar atvērtām sirdīm.

Sandra Vadone, Mežgalciema draudze

← Citi raksti