Festivāls "Sexual Revolution"

Ievietots: 04.02.2011 / LBDS ziņas

Jau pavisam drīz – festivāls „Sexual Revolution. Kaila patiesība par attiecībām”. Mēs dzīvojam laikā, kad puišu un meiteņu attiecības ir izvirzījušās par galveno apspriežamo tēmu ikvienā pasākumā, un pašu attiecību dibināšana – par augstāko mērķi. Un pašā būtībā tas jau ir ļoti skaisti – mīlēt un būt mīlētam, tikai diemžēl joprojām apkārt staigā simtiem depresīvu meiteņu un puišu, kuriem ir pazudusi ticība un uzticība veiksmīgam attiecību modelim. Mēs ticam, ka situācija var mainīties brīdī, kad iemācāmies paraudzīties uz šo unikālo dāvanu – attiecības tā, kā Dievs to sākotnēji paredzējis.

Jaunieši meklē attiecībās patvērumu no krīzēm pašu ģimenēs, skolā, popkultūras radītās ietekmes. Skaitļi mums skaidri atklāj tendenci par agras seksuālās dzīves sākšanu. Agra seksuālā pieredze bieži noved pie kontracepcijas ietekmes uz veselību, seksuālo partneru maiņu, abortiem un izpostītām jaunībām. Attiecības ir pamatu pamats visam. Un tieši tādēļ īpaši vēršamies pie jauniešiem ar jaunumu - Latviju jau pavisam drīz sasniegs jauniešu festivāls „SEXUAL REVOLUTION. Kaila patiesība par attiecībām”, kurš notiks no š. g. 4. līdz 6. martam Rīgā, Ūnijas ielā 99, Kristīgā centra "Labā Vēsts" telpās. Tas ilgs trīs dienas un to laikā jaunieši varēs uzzināt visu par un ap attiecībām, tiks apspriestas arī tādas tēmas, par kurām ikdienā skaļi netiek runāts, viņi varēs ņemt dalību interesantās aktivitātēs, diskusijās un baudīt Amerikā un nu jau visā pasaulē slavenās jauniešu grupas „Jesus Culture” koncertus.

Festivālu organizē fonds "Moral Revolution", kurš apvieno dažādu Latvijas nevalstisko organizāciju, kristīgo draudžu un studentu organizāciju līderus. Uz festivālu ir laipni aicināts ikviens Latvijas jaunietis neatkarīgi no viņa uzskatiem, pārliecības vai piederības kādai organizācijai vai baznīcai. Tas būs brīnišķīgs laiks, lai piedalītos grupas "Jesus Culture" koncertos un atklātās diskusijās par attiecībām un seksu, kā arī iepazītu jauniešus gan no Latvijas, Baltijas valstīm, gan arī Skandināvijas valstīm un citām Eiropas valstīm.

Festivāla mērķis ir diskutēt par attiecībām un atklāt jaunu alternatīvu skatījumu uz seksuālajām attiecībām pirms laulībām. Jo īpaši vēlamies runāt par seksuālo attiecību nozīmi un ietekmi, kā arī diskutēt par to, kāpēc sekss ir domāts tikai laulībā. Daudzi jaunieši jau ir zaudējuši savu seksuālo nevainību. Tomēr neviens no mums nav perfekts. Arī tiem jauniešiem, kuriem jau ir bijis pirmslaulību sekss, ir cerība! Mēs varam izvēlēties turpmāk dzīvot savādāk. Dievs dziedina, atjauno un vērš visu par labu. Mūsu vēlme ir veicināt mīlestības, goda un cieņas kultūru nākamajām paaudzēm, nodrošinot viņiem resursus, kas padara sabiedrību svētu. Mūsu cerība ir vērsties pie šķīstības problēmu galvenajiem cēloņiem, nevis komunicēt ar sabiedrību par pilnīgu „atturību no seksa”. Mūsu mērķis nav pateikt kategorisku „NĒ”, bet tā vietā aicināt izvēlēties augstākus dzīves standartus, sniedzot sabiedrībai jaunas vērtības un iedrošināt ikvienu būt tādu, kādu Dievs ir iecerējis. Festivāla „SEXUAL REVOLUTION” galvenie viesi grupa "Jesus Culture" Latvijā sniegs pirmo koncertu Austrumeiropā. Pie mums viesosies arī "Moral Revolution" komanda no ASV, kuri vadīs jautras un interesantas diskusijas, kā arī atbildēs uz jauniešu jautājumiem. Vairāk informācijas par fondu "Moral Revolution" ir atrodama internetā – www.moralrevolution.com

Šodien medijos izskan informācija par to, ka pirmslaulību, ārlaulības seksuālās attiecības ir atbalstāmas, skolās tiek mācīts par izsargāšanos, nemaz nepieminot to, ka ir kāda cita iespēja – attīstīt sevi kā personību, sagaidīt savu ĪSTO un VIENĪGO. Vairākums jauniešu no vienaudžiem izjūt sabiedrības spiedienu, ja vēl nav nodarbojušies ar seksu. Statistika liecina, ka vidēji 15-24 gadu vecu meiteņu vidū viens seksa partneris pēdējā gada laikā bijis 65 % , 2-3 seksa partneri - 21 %; zēnu vidū - 55% viens seksa partneris, 28% - 2-3 seksa partneri. Ģimenēs un draudzēs par attiecībām un seksu nerunā vai arī runā ļoti maz. Tāpēc ticu, ka šis festivāls sniegs pozitīvu stimulu, lai Latvijā jauniešu vērtību sistēmā sāktu notikt patiešām nopietnas izmaiņas.

Vairāk informācijas par festivālu: www.sexualrevolution.lv
Materiālu sagatavoja: Kristīne Goluba, festivāla organizatoriskās darba grupas dalībniece

← Citi raksti