EBF misijas samits SENT 2023

Ievietots: 18.07.2023 / LBDS ziņas

No 5.-9. jūlijam Norvēģijā, Stavangerā notika Eiropas Baptistu federācijas misijas samits “SENT 2023”, tajā Latviju pārstāvēja bīskaps Kaspars Šterns, Mateja draudzes mācītājs Matīss Babrovskis un jauniešu vadītājs Jānis Miļevskis, un Talsu jaundibināmās draudzes “Vieta” dibinātājs Mārtiņš O. Ozoliņš. “SENT 2023” galvenā tēma bija inovatīva pieeja vispasaules misijā un draudžu dibināšanā.

Samita laikā vienas no visbiežāk pieminētajām tēmām bija karš Ukrainā un bēgļu krīze Eiropā, kas ir milzīgs kalpošanas lauks. Bija iedrošinoši dzirdēt, kā draudzes kalpo bēgļu nometnēs. Dzirdētie stāsti palīdzēja ieraudzīt, ka tas, kas mums ir pašsaprotamas, patiesībā ir milzīga svētība. Ukrainā, neskatoties uz kara situāciju, notiek aktīvs darbs draudžu dibināšanā, šogad vien uzsākts darbs pie 12 jaunu draudžu dibināšanas. Ļoti interesantu pieeju kalpošanā parādija mācītājs Maurio no Vācijas, kurš dievkalpojuma laikā uz skatuves gatavoja Krievijas un Ukrainas ēdienus ar nosaukumu “Miera maltīte”, kas bija kā lūgšana, lai šīs tautas var atkal reiz sēdēt pie viena galda un baudīt mieru. Samita laikā tika arī tuvāk iepazīti cilvēki, kas darbojas draudžu dibināšanā Igaunijā un Polijā.

Matīss Babrovskis secina, ka Misijas konference “SENT 2023” bija skaists un vērtīgs laiks. Ne tikai tādēļ, ka izdevās apskatīt Norvēģijas pilsētu Stavangeru un vienu no skaistākajām vietām Norvēģijā, slaveno Kanceles klinti, bet arī attiecību dēļ. “Esmu bagātīgi svētīts, piedzīvojot brīnišķīgu laiku kopā ar brāļiem no Latvijas un no visas plašās pasaules. Domājot par Dieva misiju, bija iedvesmojoši redzēt tās dažādās kultūras un veidus, kā Jēzus vārds tiek pagodināts. Tajā pašā laikā bija interesanti no jauna aptvert, ka vēsts par Pestītāju ir nemainīga Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā, Nigērijā, Indijā un Argentīnā. Formas mazliet var variēt, bet Jēzus ir nemainīgs. Viena no spilgtākajām domām, kas mani turpina pavadīt pēc konferences, ir tā, ka mēs katrs esam savas kāpņu telpas kapelāns. Proti, ka mums ir jādara zināmu mums tuvākajiem cilvēkiem, ka viņi var pie mums vērsties pēc aizlūguma, iedrošinājuma vai mierinājuma. Mūsu uzdevums ir būt gataviem dot liecību par to cerību, kas mīt mūsos. Laiki mainās, bet cilvēku ilgas pēc jēgas un piepildījuma ir nemainīgas. Un mēs zinām, ka šo tukšumu var aizpildīt vienīgi Dieva mīlestība.”

Angļu valodā vārds ‘sent' nozīmē – sūtīts. Konferences uzdevums bija no jauna visām baptistu draudzēm Eiropā atgādināt, ka visi Jēzus mācekļi ir Viņa sūtīti. “Kā Tēvs Mani sūtījis, tā Es jūs sūtu.” (Jāņa 20:21) Arī tu un es – mēs katrs esam sūtīti.

Mārtiņš O. Ozoliņš

 

← Citi raksti