Ceļojums pie Dieva un kopā ar Dievu

Ievietots: 29.05.2017 / Svētdienskolu apvienība

Katru dienu esam ceļā. Tomēr dažas dienas ir jo īpaši ceļošanai piemērotas. Piemēram, 1. maijs. Jau astoņpadsmito gadu svētdienskolēni no visas Latvijas šajā dienā ceļo uz Rīgu, lai piedalītos Dziesmu dienā. Tā tas bija arī šogad. Mateja baznīcas telpas jau no paša rīta piepildīja vairāk nekā 400 ceļotāju – bērni, viņu skolotāji, līdzbraucēji, šoferi. Bērnu bagāžās – divpadsmit dziesmas, kas gada sākumā svētdienskolu izvēlētas un ieteiktas, mēģinājumos apgūtas un tagad gatavas izskanēt priekpilnā kopīgā skanējumā, slavējot Dievu un iepriecinot visus klātesošos.

 

Ceļojums, kas katram bija sācies savās mājās (dažiem pat 4:00 no rīta), visus saveda kopā Rīgas Mateja baznīcā. Miegu no acīm izberzēt palīdzēja milzīgie ziepju burbuļi. Divdesmit septiņu draudžu pārstāvji (foto: vistālāk braukušie – no Bērzgales, Rēzeknes rajona un dalībnieki no Aizputes, kas pirmie ieradās uz Dziesmu dienu) ar svētdienskolas karogu priekšgalā devās Dziesmu dienas ceļojuma piedzīvojumos!

Ceļojumam, lai arī tas labi un rūpīgi izplānots, garšu piešķir pārsteigumi. Un to nudien netrūka. Pēc mēģinājuma bērnus sagaidīja Smilšu kino – smiltis runāja skaidri un visiem saprotami, pastāstot par Jēzus ceļu uz Zemi un par Jēzu kā par Ceļu uz Debesīm. Fotoorientēšanās Ziedoņdārzā vairoja prieku par saulaino dienu, deva iespēju izšūpināt skolotājus un atrast uzdevumu kartē redzamās vietas. Visus dalībniekus sagaidīja arī siltas pusdienas un gardumi Dziesmu dienas kafejnīcā, kā arī iespēja iegādāties noderīgus materiālus Grāmatu galdā.

 

Pārsteigumi turpinājās arī koncertā – par saviem ceļojumiem stāstīja kuģu kapteinis Lauris Karlsons, lidmašīnu pilots Helvijs Rozenfelds, par piedzīvojumiem uz tālām zemēm pastāstīja Tabita Ašnevica. Bija tikšanās arī ar apustuli Pāvilu, kuru pārstāvēja Laimnesis Pauliņš. No viņa arī uzzinājām jaunumus par grāmatas “Pastkartes no Pāvila” izdošanu, kuru visi Dziesmu dienas dalībnieki saņēma kā dāvanu.

Ceļā pie Dieva un ceļā kopā ar Dievu ir vieta daudz skaistām dziesmām. Par Dievu, kurš ir lielāks par visām pasaul’s lietām, visus pazīst un redz, un ir mūsu vislabākais Tētis. Par Jēzu, kura rokā ieliekam savu roku un tad kopā ejam kā draugi. Par lūgšanu, kurā kā pa telefonu varam ar Dievu sarunāties. Par sekošanu Jēzum, piederību Dievam un sevi kā Dieva templi, kurā ir vieta mieram, priekam, mīlestībai, cerībai. Par ticību, kas var paveikt lielas lietas, pat ja tā būtu tik maza kā sinepju graudiņš, un pateicību par to, ka vislielāko Jēzus jau paveicis – Viņš izdarījis visu, lai mēs būtu glābti. “Teic to Kungu, dvēsele!” – dziedāja bērni, dziedāja klausītāji un skanēja dvēseles, pateicībā un apbrīnā par visu, ko Dievs darījis šajā dienā un katra mūsu dzīvē.

Šeit jūs varat atrast bildes no Dziesmu dienas 2017 >>

Šeit koncerta videoieraksts no Dziesmu dienas 2017 >>

← Citi raksti