BPI studijas sāk septītais iesaukums

Ievietots: 07.10.2014 / BPI

Kopumā šis ir BPI septītais iesaukums un pirmā reize, kad jaunie studenti mācības sāk septembrī, nevis janvārī. Svētbrīdī uzrunas teica LBDS bīskaps Pēteris Sproģis, Garīdznieku brālības vadītājs, mācītājs Edgars Mažis un bīskapa vietnieks draudžu dibināšanas jautājumos, mācītājs Kaspars Šterns. Pielūgsmē mūs vadīja BPI absolvents, Siguldas draudzes sludinātājs Sandijs Aizupietis.

Studijas Pastorālās kalpošanas programmā šogad uzsāk septiņi vīri: Lūkass Balodis (Valmieras draudze), Sandis Kažmirs (Ventspils draudze), Kārlis Kleinhofs – Prūsis (Nāriņciema draudze, kalpo draudžu dibināšanā Pastendē), Māris Popmanis (Pitraga draudze, kalpo draudžu dibināšanā Pastendē), Vjačeslavs Staršnovs (Rīgas Misiones draudze, kalpo draudžu dibināšanā Vecmīlgrāvī), Jānis Uplejs (Rīgas Vīlandes draudze) un Mārtiņš Zeltiņš (Ozolnieku neatkarīgā draudze). BPI kolektīvam ir pievienojies Studentu dekāns Daniēls Godiņš, kura uzdevums ir veicināt studentu personisko izaugsmi, atbildību un disciplīnu studijās, kalpošanā un dzīvē kopumā.

Pirmajās studiju nedēļās jaunie studenti jau sākuši apgūt Vecās un Jaunās Derības pamatus (attiecīgi E. Maža un Dr. Ilmāra Hirša vadībā), diskutējuši par to, ko nozīmē jauna dzīve Kristū ar BPI ilggadējo vieslektoru Volliju Skūnu (Zviedrija), un sākuši bibliskās antropoloģijas studijas ar mācītāju Mārtiņu Balodi. Puiši arī spēruši pirmos izpratnes soļus teoloģijā un Bībeles pārskata izprašanā ar L. Fokroti, kā arī mentoringā ar Igoru Rautmani. Īpaša uzmanība pievērsta finanšu piesaistes apmācībai, kuru, kopš BPI dibināšanas, katru gadu vada Holmss Braiens (Evangelical Development Ministry, ASV). Līdzās studijām jau veikts arī praktisks darbs, palīdzot Rāmavas Depkina muižas atjaunošanas un labiekārtošanas darbos, kā arī iemēģināti spēki ceturtdienas rīta futbola mačos.

Arī otrā un trešā kursa studenti septembra mēnesī pulcējās uz ierasto studiju nedēļu BPI. Šoreiz – atkalredzēšanās ar Viljamu Hoitu (ASV) un sarunas par draudžu vadības un pārmaiņu ieviešanas jautājumiem, diskusija par mēneša grāmatu – Džona Ērvinga romānu “Lūgšana par Ouenu Mīniju” un mentorings grupās BPI absolventu vadībā. Īpaša bija tikšanās ar Rīta viesi trešdienā – Jēzus luterāņu draudzes mācītāju Erbertu Bikši, kurš šajā draudzē kalpo jau 25 gadus. Viena no būtiskākajām viņa atziņām par draudzes vadīšanu ietverta šajos vārdos: “Draudzes vadībā tāpat kā mūzikas pasaulē, lai vadītu viens, ir jābūt ārkārtīgi talantīgam superstāram. Daudz tālāk tiek tie, kas izvēlas spēlēt orķestrī, vadīt kā komanda.”

Septembrī studijas sākušās arī abās pārējās BPI studiju programmās – Muzikālo vadītāju skolā un Timoteja skolā.

Mēs, BPI komanda, ar pazemību apzināmies, ka mums ir uzticēts liels gods un arī atbildība būt par vienu no Dieva instrumentiem šo vīru dzīvēs, palīdzot viņiem augt attiecībās ar Kristu un kalpošanas prasmēs. Ja mēs, BPI darbinieki un pasniedzēji, esam “redzamā” klātbūtne studentu studiju ikdienā, tad Jūs esat aicināti būt par “neredzamo” klātbūtni, lūgšanu “aizmuguri” gan BPI darbiniekiem un pasniedzējiem, gan studentiem.

Paldies par Jūsu atbalstu Dieva darbam!

Līva Fokrote
BPI Pastorālās kalpošanas programmas vadītāja

← Citi raksti