BPI Drafts vasaras nometnes 2012

Ievietots: 20.04.2012 / BPI

Mēs dzīvojam laikā, kad draudzes ir izslāpušas pēc vīriem, kuri ir gatavi uzņemties atbildību par savu dzīvi, ģimeni, darbu un savu draudzi. Vīrietis savos jaunības gados ne vienmēr apzinās savu aicinājumu un lomu draudzē un sabiedrībā kopumā. Darbs ar vadītājiem, sludinātājiem un mācītājiem sākas jau pusaudžu gados, kad tiek izdarītas būtiskas izvēles un nostiprināts topošā vīrieša raksturs.

Tādēļ BPI jau ceturto gadu organizē BPI DRAFTS nometnes, kas ir paredzētas jauniešiem vecumā no 14 līdz 20 gadiem. BPI DRAFTS nometņu mērķis ir palīdzēt puišiem saprast savu aicinājumu, pilnveidot raksturu un labāk sagatavoties kalpošanai. Šo mērķu sasniegšanai BPI DRAFTS nometnēs tiek izmantotas visdažādākās aktivitātes, kas katru nometni padara saturiski bagātu un interesantu. Mēs vēlamies, lai ikviens BPI DRAFTS nometnes dalībnieks apgūst ne tikai kvalitatīvas teorētiskās zināšanās, bet arī viņa raksturs tiek mainīts un iegūtās zināšanas izdzīvotas praksē. Tādēļ principi, ko mācāmies BPI DRAFTS nometnēs, tiek apgūti, tos praktiski izdzīvojot.

Ja Tu esi vecumā no 14 līdz 20 gadiem vai arī ja Tavā draudzē ir šī vecuma puiši, BPI DRAFTS ir laba iespēja pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar citiem puišiem no visas Latvijas un citām valstīm. 2012. gada vasarā notiks 3 nometnes, kas katra ir nākamais līmenis un kas palīdzēs puišiem labāk sagatavoties kalpošanai savā draudzē.

Nometnē kā vadītāji kalpos Baltijas Pastorālā institūta studenti, LBDS sludinātāji un draudžu dibinātāji, daloties savā pieredzē par dzīvi Kristū un kalpošanu.

Mēs nemeklējam pareizos, bet aicinātos. Mēs nemeklējam ērtos, bet drosmīgos. Mēs nemeklējam pārgudros, bet atbildīgos. Mēs nemeklējam tos, kas prot tikai pasūtīt, bet grib būt sūtīti!

PIETEIKŠANĀS UN INFORMĀCIJA:

Lai pieteiktos nometnei, ir: 1) elektroniski jāaizpilda dalībnieku anketa REĢISTRĀCIJA; 2) jāsaņem draudzes mācītāja, sludinātāja, jaunieša vadītāja vai BPI studenta rekomendācija. Katra jaunieša dalību nometnē apstiprinās LBDS bīskaps Pēteris Sproģis un BPI DRAFTS vadītājs Kaspars Šterns, izsūtot vēstuli ar uzaicinājumu uz nometni. Pieteikšanās – līdz 20. jūnijam. Vairāk informācijas par BPI DRAFTS nometnēm varat iegūt, zvanot: +371 26554780 vai rakstot uz e-pastu: kaspars.sterns@lbds.lv

- 1. līmenis -

No 2. līdz 6. jūlijam Lauku sēta “Ganības”, Užava (24 km no Ventspils) 
BPI DRAFTS 1. līmenis ir nometne, kurā dalībnieki tiek iepazīstināti ar kristīgās dzīves un kalpošanas pamatiem. Nometnes laikā tiks apskatītas tādas tēmas kā: Kas ir Evaņģēlijs? Kā dzīvot Evaņģēlijā? Kā pasludināt Evaņģēliju? Kā saprast savu aicinājumu? Kā izdzīvot savu aicinājumu? Nometnē apmācību vadīs BPI studenti, mācītāji un draudžu vadītāji no dažādām Latvijas draudzēm. Lai dzirdētā vēsts nebūtu tikai teorija, dalībniekiem būs jāpiedalās dažādos uzdevumos, kas palīdzēs labāk saprast un izdzīvot dzirdēto praksē. Uz BPI DRAFTS 1. līmeni ir aicināti visi puiši, kuri pirmo reizi piedalīsies BPI DRAFTS vasaras nometnē.

- 2. līmenis -

No 16. līdz 21. jūlijam Lauku sēta “Ganības”, Užava (24 km no Ventspils) 
BPI DRAFTS 2. līmenis ir nometne, kurā piedalās visi tie puiši, kas jau ir piedalījušies 1. līmenī. Šī nometne sastāv no teorētiskas sagatavošanas un prakses. Pirmās divas dienas dalībnieki tiek apmācīti, sagatavoti kalpošanai, bet pēc tam 3 dienas kopā ar nometnes vadītājiem dodas praksē uz dažādām Latvijas draudzēm. Prakses laikā puišiem ir iespēja kalpot vietējā draudzē, pilsētā, ciematā, sludināt Evaņģēliju, organizēt dažādus pasākumus. Prakses mērķis ir dot iespēju puišiem lietot savus talantus un piedzīvot Dieva vadību. Pēc prakses visi dalībnieki atgriežas nometnē, lai slavētu, dalītos pieredzē un mācītos, kā apgūto pielietot savā ikdienas dzīvē. Uz BPI DRAFTS 2. līmeni ir aicināti visi tie puiši, kuri jau ir piedalījušies 1. līmenī.

- 3.līmenis -

No 6. līdz 11. augustam Lauku sēta “Ganības”, Užava (24 km no Ventspils) 
BPI DRAFTS 3. līmenis ir augstākais no apmācību līmeņiem. Tā ir nometne, kurā tiek sagatavoti vadītāji un viņu komandas. Nometnē tiks mācīts par to, ko nozīmē vadīt komandu. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādiem komandas modeļiem un komandas vadītāja atbildību. Pirmās 2 dienas vadītāji un viņu komandas tiks apmācītas, bet pārējās 4 dienas vadītāji ar savām komandām piedalīsies praksē, kalpojot dažādās Latvijas draudzēs. Nometnes laikā katram vadītājam būs treneris, kurš sekos līdzi vadītāja darbībai, iedrošinās, lūgs un, ja nepieciešams, sniegs padomu. Lielākais izaicinājums un iedrošinājums būs spēt uzņemties atbildību ne tikai par sevi, bet arī par savu komandu. BPI DRAFTS 3. līmenī var piedalīties tie, kuri ir piedalījušies 2. līmenī un spēj savākt komandu (vismaz 3 cilvēki).

← Citi raksti