Bīskapa Kaspara Šterna sveiciens Lieldienās

Ievietots: 12.04.2020 / LBDS ziņas

Miers ar jums! Ar šādiem vārdiem Jēzus uzrunā savus mācekļus, kad pēc augšāmcelšanās pēkšņi nostājas viņu vidū. Mācekļi tobrīd ir izolējušies no visas sabiedrības, baiļu un izmisuma pārņemti. Viņu skolotājs, autoritāte, cerība - Jēzus - ir miris. Kā lai mēs dzīvojam tālāk? Tieši vislielākajā neziņas un izmisuma brīdī viņu vidū ienāk augšāmceltais Jēzus Kristus un sveicina viņus ar šo vienkāršo, jūdiem ierasto sveicienu.

Cik daudz šajā situācijā ir līdzīga mūsu situācijai pašlaik! Pat ja sākumā vīrusa pandēmiju uztvērām mazliet vieglprātīgi, tagad tā izplatības sekas izjūt ikviens - emocionāli, fiziski vai materiāli. Daudzi jūtas apjukuši, neziņā, ir nobijušies un norūpējušies par to, kā dzīvot šodien un turpmāk. Šķiet, ka izplatās ne tikai vīruss, bet attīstās arī cita pandēmija - bailes, satraukums, neziņa.

Savu mieru es jums dodu; ne kā pasaule jums dod - Jēzus ar savu klātbūtni mums dod mieru. Pat visgrūtākajos apstākļos tā vietā, lai satrauktos un būtu izmisumā, mēs varam saņemt iedrošinājumu, mieru un paļāvību. Lai šis miers vispirms parādās mūsu ģimenēs! Lai šis miers parādās mūsu saziņā sociālajos tīklos, kur tik viegli ir izgāzt negācijas un sēt cilvēkos šaubas. Mēs esam aicināti apturēt baumu, baiļu un satraukuma pandēmiju. Taču ir vēl kāds miers, ko mums dod Jēzus nāve un augšāmcelšanās - vissvarīgākais miers - starp mums un Dievu. Būsim godīgi, tieši šajās attiecībās mūsu dzīvē ir vislielākā neziņa, neskaidrība, pat haoss. Mēs vai nu slēpjamies aiz vienaldzības pret Dievu, cenšamies sevi attaisnot Dieva priekša vai vēl ļaunāk - nebeidzam justies vainīgi Dieva priekšā. Jēzus nāve un augšācelšanās mums piedāvā mieru attiecībās ar Dievu.

Miers ar jums! Lai šie vārdi ienāk katrā satrauktā namā, katra satraukta cilvēka sirdī. Lai augšāmceltais Kristus kļūst dzīvāks par dzīvu katra cilvēka dzīvē.
Uzticēsim šodien un turpmāk savu dzīvi Dievam, kurš ir uzvarējis nāvi - lai Viņa miers pastāvīgi mājotu mūsu dzīvē!

← Citi raksti