Baptistiem jauns bīskaps

Ievietots: 21.05.2018 / LBDS ziņas

Latvijas Baptistu draudžu savienība šajā nedēļas nogalē ikgadējā Kongresā bīskapa amatā uz nākamajiem četriem gadiem ievēlēja mācītāju Kasparu Šternu.

Līdz šim šo amatu 12 gadus ieņēma mācītājs Pēteris Sproģis, kuram Kongresā tika piešķirts goda statuss - bīskaps “Emeritus”.
Mācītājs Pēteris Sproģis ir spēcīga personība, kas aizvadītajos 12 gados ir  iedvesmojis ne tikai savu draudžu locekļus un topošos mācītājus, bet arī spējis dziļi izjust cilvēkus, analizēt sabiedrībā notiekošo un aizraut citus ar savām idejām.

Kongresā piedalījās 240 delegāti un 98 viesi no 75 Latvijas baptistu draudzēm.

Latvijas Baptistu draudžu savienības sastāvā ir 91 draudze.

Mācītājs Kaspars Šterns nākamajā termiņā vēlas turpināt darīt to, kas jau ir iesākts un strādāt pie trīs svarīgākajiem virzieniem: draudžu stiprināšanas, jaunu draudžu veidošanas un jaunu vadītāju sagatavošanas.

Šterns savā uzrunā Kongresā uzsvaru lika uz nepieciešamību veidot draudzes, kas ir nevis izolētas, bet ieinteresētas sabiedrībā, aicinot baptistu draudžu locekļus būt skaļiem nevis ar vārdiem vai komentāriem, bet ar darbiem, rūpējoties par to, lai sabiedrībā tiktu iedzīvinātas kristīgās vērtības.

Šī gada 17.jūnijā Rīgas Mateja baptistu draudzes dievnamā notiks jaunievēlētā bīskapa Kaspara Šterna inaugurācijas dievkalpojums. Uz amatā ievešanas dievkalpojumu tiks aicināti citi konfesiju vadītāji, kā arī visi Latvijas baptistu draudžu mācītāji un draudžu locekļi.

Kaspars Šterns ir dzimis 1979. gadā, Sabilē. Viņš ir kristīts 1993. gadā Talsu baptistu draudzē, absolvējis Latvijas Baptistu savienības draudžu Teoloģisko semināru. 2004. gadā viņš tika ordinēts par sludinātāju Rīgas Mateja baptistu draudzē.  Darbojies kā bīskapa vietnieks kopš 2010. gada, kā arī ir dibinājis Misijas baptistu draudzi Ādažos un kalpojis tur kā mācītājs.

Bīskapa Kaspara Šterna dzīvesbiedre ir Ilze Šterna. Viņu ģimenē aug trīs bērni: Marks, Stefans un Rūbens.

Baptisti ir viena no Latvijas tradicionālajām kristīgajām konfesijām. Par baptisma kustības sākumu Latvijā tiek uzskatīts 1860.gada 2.septembris, kas kristīja pirmos deviņus latviešu baptistus Mēmelē. Latvijas baptisti pieder pie vienas no lielākajām protestantu konfesijām pasaulē, kas apvieno vairāk nekā 110 miljonus cilvēku. Baptistu liecībai un kalpošanai pasaulē ir vairāk kā 400 gadu.

                                            

← Citi raksti