Atskats uz Pateicības Vakariņām 2016

Ievietots: 03.01.2017 / LBDS ziņas

PATEICĪBAS VAKARIŅAS 2016 NOSVINĒTAS

Vakariņas iesākot, Kaspars Šterns, bīskapa vietnieks jaunu draudžu dibināšanā, arī BPI lektors, sveica visus šī gada pasākumā, sacīdams paldies visai BPI komandai, kas nesavtīgi un ar lielu atbildību ir strādājusi, lai kopā izdotos sasniegt daudzas ieceres un mērķus. Šajā vakarā vēl daudz ikdienas stāstu, personīgo motivāciju dzirdējām tieši no komandas.

Lai BPI darbs notiktu, liela pateicība visiem šī darba atbalstītājiem! Daudzi no Jums jau kopš ieceres par šādu mācību iestādi sākuši ziedot; citi, neskatoties uz mainīgo, ne vienmēr veiksmīgo personisko finansiālo situāciju, joprojām turpina dot; vēl kādi atbalsta ar savu padomu, laiku, citiem resursiem – daudzos veidos. Un šo devumu novērtē ne tikai studenti, bet darbinieku komanda, kas nodrošina BPI darbu. Vakara gaitā rādītie video sižeti apstiprināja, cik nozīmīgas bijušas studijas un atbalsts, atsaucoties Dieva aicinājumam. Tajos redzējām, kā savu misiju Dieva misijā atraduši Mārtiņš Anševics (Limbaži), Mārcis Dejus (Liepāja, Karosta), Oskars Lūsis (Jaunolaine), Vjačeslavs Strašnovs (Rīga, Vecmīlgrāvis).

Šajā vakarā jo īpaši iedrošinoši bija dzirdēt BPI nozaru vadītāju motivāciju turpināt iesākto – joprojām strādājot šajā vietā, neskatoties uz ne tik konkurētspējīgo atlīdzību par paveikto, turpinot izdzīvot Dieva lielo plānu savai dzīvei un atbalstot citus viņu aicinājumā! Ar atbildēm, ko uz LBDS bīskapa un BPI direktora Pētera Sproģa jautājumu: „Kas Tevi personiski motivē turpināt?”, vēlamies iepazīstināt arī Jūs. Lai tās iedrošina ikdienas darbā un, iespējams, kādos nākotnes darbos, kam vajadzīga kāda izšķiršanās drosme vai ierosme turpināt.

Līva Fokrote, BPI studiju daļas vadītāja: „Ieraudzīt, kā puiši izaug par vīriem, kā no ozolēniem kļūst par ozoliem, kā nobriest raksturā, atrod savu aicinājumu un to izdzīvo vietās, kur Dievs katru no viņiem aicina.”

Nora Rautmane, BPI biroja vadītāja, SĀC centra vadības grupas locekle: „Konstruktīvs plāns virzībai, kas reāli palīdz draudzēm objektīvi izvērtēt savus resursus un mērķus, kā arī iespēja caur šo izvērtēšanas plānu palīdzēt studentiem, kas devušies kalpot uz jaunām vietām.”

Žanna Drūnese, LBDS izpilddirektore un BPI finanšu direktore: „Mani motivē pašaizliedzīgie kolēģi un lielu prieku rada iespēja redzēt sevi kā daļu no kāda lielāka plāna.”

Estere Roze, BPI „Timoteja skola” vadītāja: „Motivē tas, ka tik nepārprotami tikšanās reizēs ar studentiem redzama Dieva vadība – sarunās, pārdomās, prezentācijās. Reizēs, kad nav kādi temati sarunāti, bet var piedzīvot tādu vienotību, viengabalainību. Taču, ja augļi nav redzami, tas motivē vēl vairāk un uzcītīgāk strādāt, lai tie būtu.”

Māris Dravnieks, BPI Muzikālo vadītāju skolas vadītājs: „Iespēja ar mūziku, skaņu aizskart cilvēku dvēseles. Katra izlaiduma koncerts notiek sadarbībā ar kādu jaunu draudžu iniciatīvas grupu, palīdzēt tādā veidā arī šai iniciatīvai un cilvēkiem, kas atsaukušies jaunu draudžu veidošanas aicinājumam, arī ir motivējoši.”

Kaspars Šterns, LBDS jaunu draudžu apmācības M4, BPI DRAFTS un dibināšanas nozares vadītājs: „Tas, ka ir programma un veidi, ar kā palīdzību pirmajos soļos var praktiski atbalstīt jaunu mājas grupu, kopienu un draudžu plānošanu, uzsākšanu un vadīšanu. Motivē arī tas, ka ar savu pieredzi esam bijuši noderīgi citiem. Pavisam nesen draudžu veidotāju apmācībā uzsākta sadarbība ar Krievijas Baptistu savienību.”

Klātesošos ar Pateicības vakariņu ielūguma teksta vārdiem „Labākais laiks, kad iestādīt koku, bija pirms 20 gadiem. Otrs labākais laiks ir šodien.” turpināja uzrunāt Pēteris Sproģis. Viņa aicinājums bija personisks un jautājošs: „Vai es šodien kļūstu par cilvēku, kādam man būtu jābūt rīt? Kādās sfērās man, kā cilvēkam, kas sapratis savu dzīves aicinājumu, jāpieaug?” Patiesi šodien ir manas atlikušās dzīves pirmā diena, tāpēc arī šodien ir īstā diena, lai sāktu atsacīties no patmīlības un vēlmes būt atpazīstamam. Šodien ir diena, kad neaizmirst un neizšķiest Dieva doto potenciālu, apzinoties, ka tāpat kā katras ozolzīles potenciāls ir milzīgs ozols, arī mūsos ieliktais var izaugt par ko ļoti lielu.

BPI direktors līdzdalīja arī statistiku. Ar ziedotāju atbalstu BPI turpina studijas un absolvējuši 49 studenti, no tiem 19 turpina studēt. No visiem 20 kalpo par mācītājiem esošās draudzēs, 17 iesaistījušies jaunu draudžu dibināšanā, 4 piedalās kalpošanas darbā esošajās draudzēs un dibina jaunas, 6 ir jauniešu vadītāji, 10 iesaistīti draudžu vadības komandās, bet 11 kalpo savās draudzēs citos veidos.

Kopš 2009. gada organizētajām DRAFTS nometnēm, ko apmeklējuši vairāk nekā 200 puišu, 12 no viņiem ir izdarījuši savu izvēli par studijām BPI, kas ir aptuveni viena piektā daļa no visiem uzņemtajiem studentiem. DRAFT nometne ir arī auglīga vide sarunām par BPI, tajā piedalās BPI lektori, strādā esošie BPI studenti un absolventi.

BPI darbs turpinās, tāpēc šajā gada nogalē aicinām palīdzēt trīs veidos.

12 600 eiro nepieciešami, lai nodrošinātu stipendijas esošajiem studentiem.

10 000 eiro nepieciešami studentu kopmītņu izbūves projekta (Lāčplēša ielas 37 pagalma ēkā) nākamā posma nodrošināšanai. Pēc šī vēl tikai pēdējais būvniecības posms – iekārtošanas darbi, lai pirmie studenti tās varētu apdzīvot.

4 000 eiro nepieciešami vasaras DRAFT pusaudžu puišu nometnes stipendijām.

Katrs vakara viesis dāvanā saņēma ne vien nākamā gada kalendāru, bet iepakojumu ar trīs ozolzīlēm un pamācību, kā tās stādīt. Šajā brīdī aicinājums ikvienam iestādīt savu koku kļuva reāls un īstenojams. Arī nākamā gada trīs BPI vajadzības var kļūt par Jūsu sēšanas un dēstīšanas darbu, lai augļus varētu baudīt ne vien viena draudze, daži cilvēki, viena pilsēta, bet perspektīvā – daudzas draudzes, daudz cilvēku Latvijā un ārpus tās robežām.

Vakara gaitā sveicienu teica arī Rīgas Domes vicemērs Andris Ameriks, atgādinot Adventa laikā domāt gan par tuvākajiem, gan to, kāds būs mūsu ieguldījums, ko novērtēt varēs arī paaudzēs aiz mums, kā piemēru minot „Ziemeļblāzmu” – Augusta Dombrovska ieguldījumu Vecmīlgrāvī. To atjaunotu (2013. gadā), vairāk nekā pēc 100 gadiem pēc uzcelšanas, joprojām apmeklē, lai klausītos koncertus, svinētu svētkus. Vicemērs arī pasniedza īpašu Domes apbalvojumu mācītājam Pēterim Samoiličam par nozīmīgu dzīves un darba ieguldījumu Latvijā.

Ar mūziku klātesošos iepriecināja Ieva Akuratere, izpildot klausītāju iemīļotas un mūsu tautai nozīmīgas dziesmas, vairākas no tām aicinot dziedāt līdzi. Vakara gaitā muzicēja arī vairāki BPI absolventi un studenti – Ilvars Ieviņš ar sievu Ketrinu, Jānis Uplejs ar sievu Kaivu, Mārtiņš Svitka, Andrejs Goloborodko, Vjačeslavs Strašnovs. Arī šiem BPI vīriem bija savs stāsts par BPI nozīmīgo devumu rakstura veidošanā, aicinājuma izprašanā un zināšanās, kas joprojām palīdz darbā un sarunās ar cilvēkiem. Uz pēdējo studentu dziesmu ar zvaniņiem rokās uz skatuves kāpa arī citi klātesošie studenti un absolventi, mūsdienīgā aranžijā ar hip hop elementiem izpildot dziesmu „Ej, stāsti kalnos lejās”. Uz kopdziedāšanu nevilcinoties pievienojās visi klātesošie. Stāsts, kas izmainīja pasauli, joprojām dažādos veidos, tik daudz vietās jāstāsta, jāsludina, jāizdzīvo.

Paldies Jums, ka varam stāstīt kopā!

Dace Šūpule, Vīlandes baptistu draudze

Lai apskatītu visas fotogrāfijas no Pateicības Vakariņām, apmeklē galeriju ŠEIT

Video ieskats Pateicības Vakariņās ŠEIT

← Citi raksti