Svētības avots - janvāris 2023

02.01.2023

 

Vai ikdienā varam justies droši? Neviennozīmīgi atbildams jautājums, zinot par notikumiem pasaulē, karu Ukrainā, kovida sekām, kristiešu vajāšanām, masīvo uzbrukumu kristīgajām vērtībām Rietumu pasaulē. Noteikti mūsu atbildi uz šo jautājumu ietekmē arī tas, vai esam kristieši.

Protams, mēs zinām, ka Dievs ir mūsu akmenskalns, Glābējs, stiprā klints un patvērums, kā tas lasāms arī 62. psalmā. Tomēr, kad sastopamies “aci pret aci” ar dzīves realitāti, negācijām sabiedrībā, tad pēkšņi un nemanāmi mūsu ticība mēdz sašķobīties un ļodzīties, pazūd Svētā Gara augļi un parādās miesas darbi: ienaids, strīdi, dusmas, ķildas, šķelšanās un tamlīdzīgas lietas, par kurām Dieva Vārds skaidri saka, ka tie nav Kristus mācekļa cienīgi darbi. Turklāt arī šodienas kultūra un apkārtējā sabiedrība aicina padoties šādai notikumu attīstībai, nevis atbalsta cilvēka centienus meklēt patvērumu Dievā. Tas ir reāls spiediens un reizē arī izaicinājums.

Ko mēs darām? Vai sākam dungot līdzi daudzbalsīgajam dziedājumam par problēmām, grūtībām, nestabilitāti un nedrošību, vai arī kā Dāvids apliecinām - Dievs ir mans svētības avots, un tāpēc savu palīdzību meklēju pie Viņa, tāpēc nepaļaujos uz varu un nelieku tukšas cerības uz bagātību. Izvēle vienmēr ir mūsu ziņā! Arī šogad – skaitīt svētības vai veidot sarakstus ar problēmām. Ja izvēlamies skaitīt svētības, tad tās jāmeklē, tuvojoties svētību devējam  - vienīgajam patiesajam, dzīvajam Dievam, kura patvērumā varam justies arī patiesi droši.

Oļegs Kligačs
Ventspils draudze
BPI 2023. gada absolvents