Mūžības ceļā cauri tuksnesim - novembris 2020

02.11.2020

 


Mūsu dzīve ir ceļš mūžībā. Dzīves ceļš ir pārsteigumu pilns. Katram cilvēkam ir savs ceļš, lai iepazītu Dievu. Dažkārt šis ceļš ved cauri tuksnesim, piedzīvojot ģimenes vai finanšu problēmas, grūtības, pārbaudījumus, izaicinājumus, apstākļus, kas atņem sirdsmieru. Vēlos dalīties ar dažām atziņām, kuras esmu guvis, pats ejot cauri “tuksnesim”.
1. Tuksnesī nav daudz palīgu, un ne vienmēr viņu padomi būs tev noderīgi. Tas ir tavs tuksnesis, tur neviens nav bijis, izņemot Jēzu Kristu. Jautā Dievam un saņem atbildes caur Rakstiem, savu garīgo tēvu (vadītāju), dzīves apstākļiem un sirdsmieru.
2. Nekad nedomā, ko teiks cilvēki. Viņu viedoklis var tevi ietekmēt un pat pazudināt tuksnesī. Ja Jēzus Kristus uz krusta domātu par to, ko cilvēki pateiks par Viņu, viņš nomirtu kā ļaundaris, bet Viņam bija mērķis – mūsu glābšana.
3. Apstājies un atzīsti, ka esi tuksnesī, cilvēkiem diemžēl ir vēlme to noliegt. 
4. Zini, tu neesi vienīgais, šo ceļu mērojuši jau daudzi pirms tevis. 
5. Lasi Dieva Vārdu un lūdz katru dienu, pat ja visu nesaproti. Sātans neguļ, viņš nogurdina tavu prātu ar nevajadzīgām domām. Tā vietā lasi Dieva Vārdu un jautā savam garīgajam vadītājam, kā to saprast. 
6. Kalpo Dievam vairāk, nekā darīji to līdz šim.
7. Tuksnesim tu iziesi cauri, un tu būsi mainījies, nebūsi tāds, kā biji iepriekš. Cilvēki varbūt jautās – kāpēc tas ar tevi notika? Līdzīgi kā ar Ījabu - tas notika ne tādēļ, ka viņš bija grēcīgs, bet tāpēc, ka viņš mīlēja Dievu un bija ļoti dievbijīgs. 
Mans novēlējums jums – lai, ejot cauri tuksnesim, Dievs stiprina Jūsu garu, ticību un cerību uz Viņu!

Ruslans Markevičs
NBS Gaisa spēku vecākais kapelāns