Partiju atbildes uz jautājumiem par tradicionālām vērtībām

Ievietots: 28.09.2022 / LBDS ziņas
Strauji tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas. Aicinām ikvienu iet balsot un izdarīt savu izvēli! Lai palīdzētu to izdarīt, uzdevām partijām mūsuprāt svarīgākos jautājumus. Diemžēl kādas no partijām neatsaucās vai sniedza ļoti nekonkrētas atbildes. Iepazīstinām jūs ar tām atbildēm, ko esam saņēmuši. Ceram, ka tās palīdzēs jums izdarīt izvēli. #ejbalsot
 
Partijas ir sakārtotas sarakstu numerācijas secībā.
Pilnās partiju atbildes. 
 
Jaunā Vienotība (1. saraksts):
Neatbildēja
 
Latvijas Krievu savienība (2. saraksts):
Neatbildēja
 
Zaļo un Zemnieku savienība (3. saraksts):
1. Jā
2. Jā
3. Jā
4. Jā
5. Jā
6. Jā
7. Nē. ZZS uzskata, ka reliģiju nevajag uzspiest ar varu un obligāti mācīt skolā. Tas būtu brīvprātīgi kā izvēles priekšmets, ja vecāki izvēlas. Latvijā ir taču dažādu ticību ģimenes. 
8. Jā
 
Tautas Kalpi Latvijai (4. saraksts):
Neatbildēja
 
Suverēnā Vara (5. saraksts):
1. Pilnīgi noteikti – Satversmē būtu nosakāms atbalsts dzīvības aizsardzībai no ieņemšanas brīža līdz dabīgai nāvei. 
2. Dzīvība ir sargājama līdz dabīgai nāvei.
3. Neviena agresija, iebrukums, slepkavība, vardarbība nekad nav attaisnojama un atbalstāma. Arī vārds “nosodīt” pats par sevi ir agresīvs. Tauta pati nekad nekaros pret tautu, tāpēc uzskatām, ka nosaukt veselu valsti ar tās valodu, tautu un reliģiju par agresoru nozīmēs  vēl tālāku naida vairošanu. Šobrīd ir laiks apturēt naidu un darīt visu, lai mūsu vidū valdītu saticība, bet vainīgie, kas šo karu pieļāva un visādi atbalstīja, noteikti saņems savu tiesu.
4. Tikai sieviete un vīrietis var radīt pēcnācējus – šī ir laulības augstākā sūtība un tā man ir jāpaliek vienmēr. Neatbalstām arī civilās savienības vai kopdzīves likumus, jo viendzimuma attiecībās dzīvojošie cilvēki var cieņpilni sakārtot savas saimnieciskās lietas, noslēdzot līgumus un pilnvarojumus.
5. Tikai sieviete var būt māte un tikai vīrietis var būt tēvs. Tikai divi dzimumi var veidot savienību, kuras rezultātā rodas bērns. Pastāv tikai divi dzimumi.  
6. Vienmēr esam iestājušies pret runas brīvības ierobežojumiem gan tradicionālo vērtību, gan veselības jautājumos, un darīsim to arī turpmāk. Tradicionālās vērtības ir jāsargā un par tām ir jārunā, mācot mūsu jaunākajai paaudzei galvenos dzīves principus.
7. Vērtībizglītība, kas iekļauj sevī ģimenes mācību, cieņu pret dzīvību, atbildības ieaudzināšanu, godīgumu, saticību un izpalīdzību. Šajā laikā, kad izrādīšanās un augstprātības ir par daudz, svarīgi bērniem mācīt pazemību – palīdzot vecākiem cilvēkiem, cienot cilvēku pēc viņa nopelniem un sasniegumiem, nevis materiālā stāvokļa. 
8. Pilnīgi noteikti jā, jo darījām to arī iepriekš. Nekādos apstākļos nav pieļaujama cilvēku ticības brīvības ierobežošana. 
 
Kristīgi Progresīvā Partija (6. saraksts):
Nesniedza konkrētu atbildi, bet piedāvāja satikties.
 
Saskaņa (7. saraksts):
Atbildēja ar komentāru: ""Saskaņa" sociāldemokrātiskās partijas nostāja par minētajiem jautājumiem ir atbilstīga spēkā esošajien normatīvajiem aktiem. Būsim pateicīgi, ja Jūs iepazīstināsiet mūs ar konkrētiem priekšlikumiem, ko varam mainīt/ieviest normatīvajos aktos par šiem jautājumiem."
 
Stabilitātei! (8. saraksts):
Neatbildēja
 
Tautas varas spēks (9. saraksts):
Neatbildēja
 
Vienoti Latvijai! (10. saraksts):
Neatbildēja
 
Nacionālā apvienība (11. saraksts):
1. Jā
2. Jā
3. Jā
4. Jā
5. Jā
6. Jā
7. Jā
8. Jā
 
Latvija Pirmajā vietā (12. saraksts):
1. Jā
2. Jā
3. Jā
4. Jā
5. Jā
6. Jā
7. Jā
8. Jā
 
Konservatīvie (13. saraksts):
1. Nē. Teoloģijā nav vienotas nostājas par apdvēseļošanas brīdi, un tas ir tikai un vienīgi katra indivīda personiskās ticības jautājums.
2. Nē
3. Jā 
4. Jā 
5. Jā 
6. Jā 
7. Jā. Jau šobrīd skolās ir iespēja izvēlēties apgūt ticības mācību, bet kristīgās vērtības ir iekļautas mācību pamatprogrammās. 
8. Jā. Konservatīvie vienmēr ir iestājušies par iespēju ticīgajiem, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, apmeklēt dievkalpojumus klātienē.
 
Katram un katrai (14. saraksts):
Neatbildēja
 
Progresīvie (15. saraksts):
Neatbildēja
 
Attīstībai/Par! (16. saraksts):
1. Nē
2. Nē
3. Jā
4. Nē
5. Nē
6. Nē
7. Nē
8. Nē
 
Apvienība Latvijai (17. saraksts):
Neatbildēja
 
Apvienotais Saraksts (18. saraksts):
1. Jā
2. Jā
3. Jā
4. Jā
5. Jā
6. Jā
7. Jā
8. Jā
 
Republika (19. saraksts):
Neatbildēja
← Citi raksti